Közös érdekérvényesítés

Röjtökmuzsaj. Területfejlesztési munkacsoportot alakítanak a visegrádi országok, hogy érdekeiket az európai uniós csatlakozás után is közösen érvényesíthessék.
Magyar kezdeményezésre erről döntöttek a négy ország területfejlesztési miniszterei tegnapi találkozójukon Röjtökmuzsajon.

Röjtökmuzsaj. Területfejlesztési munkacsoportot alakítanak a visegrádi országok, hogy érdekeiket az európai uniós csatlakozás után is közösen érvényesíthessék.

Magyar kezdeményezésre erről döntöttek a négy ország területfejlesztési miniszterei tegnapi találkozójukon Röjtökmuzsajon. A sajtótájékoztatón Nagy Sándor területfejlesztési politikai államtitkár kijelentette: a Csehország, Szlovákia, Lengyelország és Magyarország által létrehozott szakértői munkacsoport feladata lesz a regionális és a kohéziós politika kérdésköreinek gondozása. A négy miniszter alapvetően egyetért az unió formálódó kohéziós és régiós politikájával. Ez azért is fontos, mert május 10–11-én Brüsszelben az új tagállamok részvételével kerül sor az ezzel kapcsolatos tervek véglegesítésére. Az EU harmadik kohéziós jelentésével foglalkozó, előreláthatólag másfél éves tárgyalássorozat nyomán dől el, hogy az egyes tagállamok milyen célokra kaphatnak támogatást felzárkózásukhoz.

Nagy Sándor hangsúlyozta: a V4-ek üdvözlendőnek tartják a jelentésben foglaltakat és kiindulópontként elfogadhatónak tekintik a maguk számára. Egyetértenek abban, hogy az EU-ban továbbra is a társadalmi-gazdasági kohézió erősítésének kell prioritásnak maradnia, és az e célra fordított források nem csökkenhetnek.

Eközben azonban az európai versenyképesség erősítése is alapvető érdek, de szükség van kellő rugalmasságra is, hogy az egyes nemzeti sajátosságok érvényre juthassanak. Irena Herbst, a lengyel gazdasági minisztérium helyettes államtitkára, Gyurovszky László szlovák területfejlesztési és építésügyi miniszter, valamint Pavel Němec cseh területfejlesztési miniszter a sajtótájékoztatón egyetértett abban, hogy a kooperáció révén a V4-ek az unióban hatékonyabban érvényre juttathatják országaik és a régió érdekeit. A most csatlakozó országoknak közösen kell lobbizniuk az európai döntéshozatali fórumokon. Magyarországnak például az az érdeke, hogy a támogatás elérje a GDP 4 százalékos mértékét, de ez ne korlátozzon támogatásokat más fontos területeken.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?