Kiélezett kémjátszma a Fidesz és a Jobbik között

ÖSSZEFOGLALÓBudapest. Az európai parlamenti választások előtt felperegtek az események Magyarországon, a Fidesz „kilőtt” egy MSZP-s és egy jobbikos politikust.

ÖSSZEFOGLALÓ

Budapest. Az európai parlamenti választások előtt felperegtek az események Magyarországon, a Fidesz „kilőtt” egy MSZP-s és egy jobbikos politikust. Molnár Zsolt, az MSZP budapesti elnöke az ATV Egyenes Beszéd című műsorában jelentette be, hogy lemondott az MSZP-ben betöltött budapesti tisztségeiről. A politikus elmondta, hogy „az elmúlt napok támadásai” hozatták meg vele ezt a döntést. A szkinhed-múltra vonatkozó vádakról szólva Molnár Zsolt elmondta, teljesen biztos benne, hogy kétséget kizáróan ki fog derülni róla, hogy nem volt sem szkinhed, sem más bandának nem volt tagja.

A jobbikos Kovács Béla EP-képviselő mentelmi jogának felfüggesztését kérte a magyar legfőbb ügyész az Európai Parlamenttől. A Magyar Nemzet lap szerint a politikus után kémkedés gyanúja miatt nyomoznak, de a főügyészség szóvivője csak annyit közölt, súlyos bűncselekmény miatt nyomoznak Kovács ellen. A Jobbik EP-listáján harmadik helyen szereplő Kovács úgy fogalmazott, hogy soha nem volt titkosszolgálat tagja. A Jobbik a visszaszorítását célzó álbotránynak tartja, hogy jelöltjét kémkedéssel vádolják. A magyar hatóságok szerint az EP-képviselő az EU ellen kémkedett Oroszországnak. A Jobbik nemzetközi kapcsolatrendszere sokak szerint nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Egy volt jobbikos képviselő szerint egykori pártja vezetőit Oroszországból és Teheránból irányítják, instruálják, netán zsarolják. A Népszabadság már május elején azt írta, hogy az „orosz kapcsolat” akár komoly nemzetbiztonsági kockázatot is jelenthet a Jobbik esetében. Ha a jobbikos EP-képviselő valóban Moszkvának kémkedett, akkor szinte biztos, hogy az oroszok válaszlépéseket tesznek azután, hogy a magyar kémelhárítás feljelentette őt. Az Indexnek név nélkül nyilatkozó nemzetbiztonsági szakértők szerint ha a kémelhárítás gyanúja blöff lenne, azért túl nagy árat fizethetnénk, mert ez már nem csak egy magyar ügy. Azaz valószínűleg tényleg tudnak valamit a Jobbik messziről jött emberéről.

Többen támogatják a Fideszt, mint az utána következő két pártot együttvéve – derül ki az Ipsos május első felében végzett közvélemény-kutatásának eredményéből, amely szerint a kormánypártot a népesség 37%-a támogatja, a Jobbik tábora 12, az MSZP-é pedig 11%-os a lakosság egészén belül, a pártrangsor következő pozícióin a DK és az LMP található 3–3%-kal, őket az Együtt–PM követi 2%-kal. A Fidesz, az MSZP és a Jobbik képviselői biztosan bejutnak az Európai Parlamentbe, míg az LMP, az Együtt–PM és a DK sikere április végén kérdéses volt, vagyis a győzteshez húzás ismert jelensége május 25-én is a Fidesz malmára hajthatja a vizet – ez derül ki a Medián felméréséből. A közelgő EP-választáson a válaszadók 46%-a gondolja biztosnak a részvételét. A Fidesz támogatottsága a választani tudó biztos szavazók körében 56 százalékra nőtt. (ATV, NOL, Index)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?