Washington. Tegnap kiengedték a kórházból azt a floridai postai alkalmazottat, akit súlyos lépfenével kezeltek. Az antibiotikumos kezelésnek köszönhetően szervezetének sikerült legyőznie a halálos kórt.
Kétszáz postai munkást vizsgálnak Amerikában
Washington. Tegnap kiengedték a kórházból azt a floridai postai alkalmazottat, akit súlyos lépfenével kezeltek. Az antibiotikumos kezelésnek köszönhetően szervezetének sikerült legyőznie a halálos kórt. Washingtonban ugyanakkor bejelentették, hogy a postai alkalmazottak szűrése során hat további lépfene-gyanús esetet találtak. Ugyancsak tegnap közölték, hogy a Fehér Háznak küldött levelek elosztásával foglalkozó 200 személy szűrése folyamatosan zajlik, az eddig beérkezett 120 személy vizsgálati eredménye negatív volt. A Fehér Házat is elérő anthrax újabb jele annak, hogy az Egyesült Államok kétfrontos háborút folytat a terror ellen – mondta George W. Bush elnök. Egyelőre még nincs bizonyíték arra, hogy a 12 megerősítést nyert antraxeset is a terroristák műve, de a nyomozás fókuszában Oszama bin Laden áll – nyilatkozták amerikai igazságügyi tisztviselők a BBC-nek. Bush elnök terroristának nevezett mindenkit, aki fertőzött levelet küld, és elmondta, bár nincs rá bizonyíték, nem lenne meglepve, ha Oszama bin Ladennek is köze volna a fertőzésekhez. Bush elnök azt is elmondta, őt magát nem fertőzte meg az antrax, azt azonban nem árulta el, kivizsgálták-e. A két postai dolgozó halála azonban azt mutatja, az antraxtartalmú levelet nem feltétlenül kell felbontani ahhoz, hogy fertőzzön. A két áldozatul esett postai dolgozó a kongresszus leveleit feldolgozó brentwoodi postán dolgozott, ahol keresztül ment a Tom Daschle szenátornak küldött levél is. Ezek után merült fel, hogy ki kellene vizsgálni az alkalmazottakat. Mint azt vezető washingtoni egészségügyi illetékesek elismerték, késedelem történt a postai dolgozók szűrésében az első lépfenefertőzés megállapítása után. Mindeközben árháború alakult ki a lépfene ellenszerét gyártó Bayer gyógyszergyár és az amerikai, illetve a kanadai kormány között. A kanadai kormány kijelentette, tiszteletben tarják a Bayer szabadalmát, és csak a német gyógyszergyártól vásárolnak gyógyszert 1,3 dolláros tablettánkénti áron, annak ellenére, hogy a német cég kanadai riválisa egy dollárért kínálta saját ellenszerét. Az amerikaiaknak sikerült egy dollár alá szorítania a Cipro nevű antibiotikum árát, a kormányzat célja 12 millió ember hatvan napi ellátására elegendő készlet felhalmozása. (i-x, m)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.