A tettek határoznak

Mikuláš Dzurinda decemberben arról igyekezett meggyőzni a NATO-t, Szlovákia mindent megtesz azért, hogy a szövetség tagja lehessen, és ez az igyekezet a választások után sem változik.

Mikuláš Dzurinda decemberben arról igyekezett meggyőzni a NATO-t, Szlovákia mindent megtesz azért, hogy a szövetség tagja lehessen, és ez az igyekezet a választások után sem változik. „Szlovákiában valamennyi feltétel adott ahhoz, hogy szavatoljuk a politikai folytonosságot” – mondta a kormányfő a NATO-országok nagyköveteinek, majd George Robertson NATO-főtitkárnak. Lord Robertson csak megismételte azokat a szavakat, melyeket néhány héttel azelőtt Pozsonyban is elmondott: „Szlovákia lakosságának nyitott szemmel és azzal a tudattal kell választania, hogy ő dönt. Pár nappal később a tizenkilenc tagállam vezetői döntenek a csatlakozásokról.” Roberson nem volt hajlandó beszélni a HZDS szavahihetőségéről, amely az utóbbi időben a NATO szimpatizánsaként próbálja magát feltüntetni. „Nem az a lényeg, elhiszem-e, amit a miniszterelnök vagy más mond, hanem az, hogy meggyőző bizonyítékok is alátámasszák az elmondottakat” – mondta Robertson. – A tettek határoznak, nem a szavak.” Véleménye szerint az embereknek tudniuk kell, azokra adják-e voksukat, akik tettekkel is bizonyítanak. Dzurinda arról győzködte a NATO-központot, hogy Szlovákiában a választások után az a politika folytatódik, amely azonos értékeket képvisel a NATO politikájával. „Nem egyes politikusokra vagy pártokra gondolok, hanem olyan politikai szerkezetre, amely hű a NATO értékeihez” – mondta a kormányfő. Dzurinda meggyőződése, hogy belépésünk legbiztosabb jele az lenne, ha a választások után mielőbb megalakulna „egy olyan kormány, amely nem vonható kétségbe. Jelezte, még jobb lenne, ha Szlovákia még a választás előtt szavatolná a választás utáni fejlődést; azaz, a pártok „írásbeli vagy szóbeli egyezséget tudnának kötni a következő kormányról”. Dzurinda nem hisz a HZDS-nek, bármennyire bizonygatja is politikai változását. Érvként a HZDS koszovói válsághoz való viszonyát, valamint Sergej Kozlík múlt heti, a regionális választásokat érintő, Markíza-beli szereplését hozta fel. „Nemzetiségi alapon beszélni arról, kire voksolni, kire ne, a 21. században nagyon veszélyes és szomorú” – jegyezte meg a miniszterelnök. Robertson kijelentette, Mečiar meghívta őt a HZDS NATO-konferenciájára. „Nem jöhetek, de érdekel, mit mond... Tizenkilenc tagország vezetőit nemcsak az fogja érdekelni, mit mondanak az emberek, hanem az is, mit tesznek.” (mk)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?