Várják a gyászos tavasz végét régiónk focicsapatai

LABDARÚGÁS
A hétvégi fordulóban ismét csúfosan szerepeltek az esztergomiak és dorogiak. Előbbiek nagy zakóba rohantak bele a fővárosban, utóbbiak pedig otthon kaptak ki a tavaszra nagyon összeállt Dömsödtől.

LABDARÚGÁS

Az esztergomiak Rojik elleni mérkőzése pedig 45 percig jól alakult, hiszen a félidőben még gól nélküli döntetlen volt az állás. Ezt követően azonban összeomlottak a vendégek és a négy fővárosi találat mellett csak egyszer találtak a kapuba. A 4-1-es vereség után a csapat biztosan a 15. helyen zárja a bajnokságot.

A dorogiak a tavaszt a 3. helyen kezdték, de a számos vereség után visszacsúsztak a középmezőnybe, amiben az is közrejátszott, hogy rengeteg sérültje volt és van Moretz László csapatának. Ezúttal, a Dömsöd elleni otthoni találkozón kilenc (!) játékos nem szerepelhetett a keretből. A vendégek az első félidőben egy ajándék 11-esből szereztek vezetést, majd a két kapufát is lövő Dorogiak csak a második félidő derekán tudtak egyenlíteni. A gól után a dömsödiek is összekapták magukat, és kihasználva, hogy a Dorog a győzelem reményében kitámadott, két gyors kontrából két perc alatt eldöntötték a mérkőzést. Változatos összecsapást láthatott a közönség, de a 3-1-es vendéggyőzelemnek a Dömsöd szurkolói örülhettek. A dorogiak egy fordulóval a befejezés előtt a 9. helyen állnak. Ennél lejjebb már nem csúszhatnak, ám szerencsés esetben még a 6. helyet is megcsíphetik. Más kérdés, hogy ehhez egy nagyon rossz sorozatból kellene most hirtelen kilábalniuk.

A Duna-csoportban a bajnoki cím is eldőlt, miután a Felcsút hatpontos mérkőzésen idegenben gyűrte le a Budaörsöt.

Visszatekintő:

NB III, Duna-csoport

Dorog - Dömsöd 1-3 (0-1), Dorog, 200 néző, v: Sulyok.

Gól: Fürst, ill. Moldován, Jaksa, Sallai.

Rojik - Esztergom 4-1 (0-0), Pesti út, 50 néző, v: Pánczél.

Gól: Kárpáti (2), Gellér, Práder, ill. Országh.

RÖGBI

A múlt hét végén elszenvedett vereség ugyan nem befolyásolta a Vitézek bajnoki sikerét, de a másféléves veretlenségi sorozat megszakadását semmiképp nem akarták az esztergomiak vereségsorozattá nyújtani. Ennek szellemében lépett pályára Szőlősi László edző csapata, bár több játékos is sérüléssel bajlódott. A hiányzók miatt helyet kapott a csapatban Neuzer András, a Vitézek elnöke, aki két éve felhagyott az aktív játékkal, valamint a juniorok közül Sinkovics és Kontics. Az immár hatszoros bajnok vendégcsapat támadólag lépett fel és a második percben egy szép támadást követően 7:0-ra vezetett. Az esztergomiak az első játékrészben tovább növelték előnyüket és 28:3-mal mentek pihenni.

A második játékrészben már csak a vendégeknek jutott poén, akik tetszetős játékkal, bajnokhoz méltó teljesítménnyel alakították ki az 50:3-as végeredményt.

Szőlősi László edző: „Jó mérkőzést játszottunk, feledtetve a kisiklásunkat. Összességében nagy előnnyel, megérdemelten nyerte meg csapatom újra a bajnokságot. Gratulálok a csapat minden tagjának és köszönöm az egész szezonban nyújtott teljesítményüket.”

Budapest Exiles – Esztergomi Vitézek 3:50 (3:28), Budapest, Tábor u. Chionin pálya, 150 néző, vezette: Steigerwald

Vitézek: Heckel, Hock, Siroki, Csákvári, Deli, Koller, Novák, Szőlősi, Pfeiffer, Bíró, Tauber, Neuzer, Molnár, Kisbalázs, Gódor. Csere: Bőhm, Kontics, Pálfi, Sinkovics. Edző: Szőlősi László.

Célok: Koller 10, Gódor 10, Bíró 10, Deli 10, Neuzer 5, Bőhm 5.