<p>Lucia Nicholsonová (SaS) parlamenti alelnök visszaélt a helyzetével - jelentette ki Andrej Hrnčiar (Sieť), a parlament másik alelnöke. </p>
Hrnčiar: Nicholsonová nem akart a helyemre engedni
Pozsony |
Mint elmondta, Nicholsonová elfoglalta a helyét a mikrofon mögött, és nem akarta odaengedni őt. Hrnčiar állítása szerint ehelyett bekapcsolta a mikrofont, és kijelentette: megegyezett Hrnčiarral, hogy ő fogja vezetni az ülést. A sieťes képviselő szerint Nicholsonová hazudott. "Nem akart odaengedni. Erőszakkal kellett volna eltávolítanom a parlament állapotos alelnökét?" - tette fel a költői kérdést Hrnčiar. Andrej Hrnčiar továbbra is állítja: a Strasbourgba hivatalos látogatásra utazó Andrej Danko házelnöktől egyedül ő kapott felhatalmazást az ülés vezetésére. Az újságíróknak megmutatta a felhatalmazásról szóló dokumentumot is. Hrnčiar megbízatását Danko telefonon is megerősítette. "A SZK Nemzeti Tanácsa nem volt határozatképes, az ülést tehát nem lehetett megnyitni. A képviselőnek joga van az obstrukcióra, tehát jelen lenni az ülésteremben, de kihúzni a kártyát" - tette hozzá a parlament alelnöke. A Robert Fico kormányfő, illetve a Robert Kaliňák belügyminiszter leváltását célzó rendkívüli ülés szeptemberben folytatódik - jelentette ki Hrnčiar. Nicholsonová: a koalíciós képviselők bepánikoltak Lucia Nicholsonová (SaS) továbbra is állítja: Hrnčiar maga kérte fel, hogy vezesse az ülést, és ezt Ľubomír Galko (SaS) is tanúsíthatja. A jelenléti íven 94 képviselő aláírása szerepelt, az ülésteremben délelőtt 10-kor 82-en voltak jelen, így Nicholsonová állítása szerint a parlament határozatképes volt (a határozaképességhez legalább 76 képviselő jelenléte szükséges). Az alelnök asszony szerint a koalíció ettől "bepánikolt", Nicholsonová mikrofonját kikapcsoltatták, majd Andrej Hrnčiar berekesztette az ülést. "A többség dönt, és mi ezt tiszteletben tartjuk. De a demokrácia nem azt jelenti, hogy a kormánytöbbség határoz arról is, hogy miről lehet beszélni. Ezért a parlamenti kisebbség is hívhat össze rendkívüli üléseket. A jelenlegi kormánytöbbség az elmúlt 26 év alatt először megsértette a kisebbségnek ezt a jogát. A koalíció nyilvánvalóan ismét alkotmányt sértett, mert fél. Tudják, hogy a Bašternák-ügy olyan ügy, amit nem tudnak megmagyarázni" - jelentette ki Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA). A MAI PARLAMENTI CIRKUSZRÓL BŐVEBBEN ITT OLVASHAT.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.