Három parlamenti ülés is lesz a héten

Pozsony. A legrövidebbnek a holnapi ünnepélyes összejövetel ígérkezik Ivan Gašparovič államfő beiktatása alkalmából. Valószínűleg a ma délutáni ülést sem tervezi hosszúra a házelnök, ám elképzelhető, hogy heves vita alakul ki az uniós alkotmánytervezettel kapcsolatban.

Pozsony. A legrövidebbnek a holnapi ünnepélyes összejövetel ígérkezik Ivan Gašparovič államfő beiktatása alkalmából. Valószínűleg a ma délutáni ülést sem tervezi hosszúra a házelnök, ám elképzelhető, hogy heves vita alakul ki az uniós alkotmánytervezettel kapcsolatban. Mielőtt ugyanis a szlovákiai küldöttség elutazik az Európai Unió június végi csúcstalálkozójára, a parlament szeretné hallani a kormány álláspontját. Pavol Hrušovský házelnök szerint mindenképpen véleményt kell mondani, mert utoljára év elején foglalkoztak az alkotmányos szerződés tervezetével, s azóta sok minden változott.

Ezenkívül szerdán elkezdődik a pozsonyi parlament rendes júniusi ülésszaka is, s csaknem száz programpont vár a honatyákra. Napirendre kerül az egyszeri 1000 koronás nyugdíj-kiegészítésről és a tandíjak bevezetéséről szóló jogszabály, minden bizonynyal mindkettőről élénk vita alakul ki. Terítékre kerül a közigazgatási reform is, ezúttal a pénzügyi hatáskörök átruházásáról lesz szó. A kommunisták és a Smer várhatóan előterjeszti az iraki szlovák alakulat hazahívására vonatkozó javaslatot. Ezt a múlt hónapban a KDH is felvetette, ám a képviselők nem akartak erről vitázni, a HZDS javaslatára úgy döntöttek: a kormánynak ezzel kapcsolatban jelentést kell készítenie. Vladimír Palko belügyminiszter most zárt ülésen olvassa fel az elemzést.

A képviselők megpróbálnak megegyezni az európai ügyvitellel foglalkozó és a külügyi bizottság összetételéről is. Az előbbit szinte az összes párt szeretné megszerezni magának. Az integrációs bizottság elnöke a Smer tagja volt, és az ellenzék szerint be kellene tartani a megbízatási időszak elején kötött egyezséget. Ellenkező esetben az összes testületet újra el kellene osztani, és a két betöltetlen parlamenti alelnöki poszton is el kellene gondolkodni – éspedig olyan szellemben, hogy a megváltozott erőviszonyoknak megfelelően legalább az egyik üres alelnöki tisztség az ellenzéket illetné meg. (sza)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?