A Renault zászlóshajója, a Rafale már nálunk is elérhető
Ez a Renault zászlóshajója, amit már nálunk is megvehetnek
Csehországban abszolválta szlovákiai bemutatását a Renault két idei legnagyobb újdonsága: az átdolgozott Captur és a márka új zászlóshajója, a Rafale. A Renault mindkét modelltől jelentős sikert vár.
Míg a Captur esetében egy nagyon radikális modellfrissítésről van szó, a Rafale egy teljesen új családtag, így nem csoda, hogy a bemutatót épp erre a zászlóshajóra alapozták. A Rafale elnevezésre az ihletet egy versenyrepülő adta, amely a Caudron és a Renault cégek kooperációjaként született meg az előző évszázad harmincas éveiben. A Caudron Renault Rafale soros hathengeres, 7,95 literes, közel 450 kW teljesítménnyel bíró erőforrást kapott a Renault-tól. A repülő ezzel a motorral 1934-ben elérte a 445 km/órás sebességet, rekordot állítva a saját kategóriájában. Így aztán nem csoda, hogy a bemutatót egy repülőtéren, Mladá Boles-lavban tartották.
Szlovákiában a Rafale egyelőre csak az E-Tech full hibrid kivitelezésben elérhető, melynek összteljesítménye 150 kW és 200 lóerő. Az összkerékhajtású, hálózatról is tölthető 300 lóerős modell ősszel érkezik. Az alapváltozat összteljesítményének alapja a 96 kW-os, 205 Nm-es, 1,2 literes háromhengeres motor. Ezt egészíti ki a két elülső elektromotor, a központi teljesítménye 50 kW, 205 Nm forgatónyomatékkal, a kisebb indítógenerátor pedig 25 lóerővel és 50 Nm-rel rendelkezik.
Ami a Capturt illeti, kétség nem fér hozzá, hogy a legradikálisabb változás az autó elejét érinti, hiszen a Captur egy teljesen új orr-részt kapott, amely a Scenic esetében bemutatott dizájnnyelvet követi. Egyesek elölről nézve könnyen összetéveszthetnék egy villanyautóval. Hátulról a változások minimálisak, a márka képviselői ugyanis azt akarták, hogy hátulról továbbra is jól felismerhető maradjon.
A Captur megőrizte a gazdag motorkínálatot, az LPG-vel kombinált motorokat is, de megjelenik a modellben a lágy és a full hibrid meghajtás is. Ami biztos, hogy a hálózatról tölthető plug-in hibrid bevezetése ebben az esetben nincs tervben, a technológia miatt ugyanis meg kellene emelni az autó árát, amelyet már a szlovákiai eladások kezdetén is próbálnak a lehető legalacsonyabban tartani.
Mit várhatunk még?
Mi már korábban, a nemzetközi tesztvezetések során kipróbáltuk a két modellt, s hamarosan a szerkesztőségi garázsunkba is megérkeznek a megszokott tesztekre, ezért most nézzük meg, milyen újdonságokra számíthatunk még a Renault-tól idén, hiszen ami az új autók bemutatását illeti, 2024 történelmi jelentőségű a márka számára.
Idén tavasszal bemutatták a 100%-ban elektromos Scenicet, amely elnyerte a 2024-es Év autója díjat – a járgány egyébként ezekben a napokban van szerkesztőségi garázsunkban egy hosszabb tesztre, így a benyomásainkat hamarosan mellékletünk hasábjain és az ujszo.com oldalon is olvashatják.
Tavasszal rántották le a leplet a már említett Capturról és valamivel később a Rafale-ról is. Hamarosan a C szegmensbe tartozó crossover, a Symbioz is megjelenik. A könnyű haszongépjárművek koronázatlan királya, a Master pedig ugyancsak új köntösben érkezik a nyár végén. A Renault aztán az évet az újjászületett R5-ös ikonikus járgány bemutatásával fogja zárni.
Személygépkocsik
Idén június végéig egyébként a Renault 2139 járművet adott el Szlovákiában. A márka részesedése a hazai személygépkocsi és könnyű haszongépjármű piacán elérte a 4,08%-ot, amiben az értékesítési rangsor hetedik helyére került. A Renault pozíciója így már jobb, mint tavaly, amikor a 8. helyen állt az első fél év után.A Renault-nak idén eddig 1310 személygépkocsit sikerült eladnia. A márka legkelendőbb modellje viszont már a Clio, amely felváltotta a régóta népszerű B SUV-t, a Capturt. A szegmensben a Captur közel 300 eladást ért el, ami 12%-os növekedést jelent 2023 első hat hónapjához képest.
A márka sikerként könyveli el más SUV modelljeinek az eladását, a legkelendőbb Australt követi az Espace, az Arkana illetve az újdonságnak számító Rafale. A Trafic személygépkocsi a kisbuszok szegmensében a piaci részesedés egyötödével elérte a második helyet. Ez a Renault második legkelendőbb személyautója.
Haszongépjárművek
A kis haszongépjárművek szegmensében a Renault még jobb eredményt ért el, hiszen ezen a téren az év első hat hónapja után ismét az első helyen áll. Több mint 600 eladott járművel a Master modell a legkelendőbb a szegmensében. A Renault sikerét erősíti, hogy a Trafic haszongépjármű az M Van&Trk kategóriában már a második leg-gyakrabban vásárolt modell, ami két hellyel való előrelépést jelent.„Az év első felében a Renault megerősítette vezető pozícióját a könnyű haszongépjárművek szegmensében. A Captur sikerének köszönhetően a márka megőrizte pozícióját a személyautók szegmensében. A második fél évben számos új modell bevezetésére készülünk. Hiszem, hogy ezek sok szlovákiai autósnak fognak örömet okozni” – mondta Richard Evanson, a Renault Slovakia ügyvezető igazgatója.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.