Húsz év után, hétfőn megszüntette működését a Skype, az egykor népszerű telefon- és videószolgáltatás.
A Microsoft leállította az egykor népszerű Skype internetalapú telefon- és videószolgáltatását

A tulajdonos Microsoft februárban jelentette be a lépést, arra biztatva a Skype-felhasználókat, hogy térjenek át a Teams nevű kommunikációs alkalmazására.
„Miközben búcsúzunk a Skype-tól, szeretnénk köszönetet mondani hihetetlen közösségünknek. Az évek során világszerte összekötöttétek a családotokat, barátaitokat és kollégáitokat” – írta a Skype csapata a szolgáltatás hivatalos X közösségi oldalán hétfőn közzétett bejegyzésében. „Ez nem a vég – ez egy új kezdet. Csatlakozzon hozzánk a Microsoft Teams Free szolgáltatásban, és folytassa a nagyszerű emlékek készítését.”
A szolgáltatás keddtől már nem lesz elérhető.
A Skype-ot a svéd Niklas Zennström és a dán Janus Friis alapította 2003-ban Luxemburgban. A szolgáltatás először tette lehetővé, hogy tömegek számára ingyenes hang- és videóhívásokat lehessen kezdeményezni az interneten keresztül. Különösen népszerű volt a nemzetközi kommunikációban, mivel a felhasználók így elkerülhették a magas telefonköltségeket. A Skype-nak csúcspontján havonta több százmillió felhasználója volt világszerte. A Similarweb statisztikai szolgáltatás szerint a felhasználók száma azóta havi 30 millió körülire csökkent.
A Skype-felhasználók nemcsak más Skype-felhasználókat hívhattak, hanem vezetékes és mobilszámokat is hívhattak. Ehhez a funkcióhoz Skype-hitelre vagy előfizetésre volt szükség.
A Microsoft 2011-ben 8,5 milliárd dollárért vásárolta meg a Skype-ot, és integrálta azt rendszerébe, beleértve a Windowst és az Office-t is. Az integráció ellenére a Skype teret vesztett az olyan versenytársakkal szemben, mint a Zoom és a WhatsApp.
A 2017-ben indult Microsoft Teams azonban mára az együttműködési szoftverek piacának egyik vezető szolgáltatójává vált, és központi szerepet játszik a vállalati kommunikációban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.