A matek megy a legrosszabbul

Regionális összehason-lításban jelentős különbségek mutatkoznak a diákok tudásszintjében – legalábbis ez derül ki az idei Tesztelés 9 eredményeiből.Pozsony. Az áprilisi tudásszint-felmérésben több mint 38 300 kilencedikes vett részt.

Regionális összehason-lításban jelentős különbségek mutatkoznak a diákok tudásszintjében – legalábbis ez derül ki az idei Tesztelés 9 eredményeiből.

Pozsony. Az áprilisi tudásszint-felmérésben több mint 38 300 kilencedikes vett részt. Közülük matematikából és szlovák nyelvből mintegy ezerháromszázan értek el több mint 90%-os eredményt, őket tehát felvételi vizsga nélkül veszik fel a középiskolák. Országszerte 26 járás diákjai produkáltak átlagon aluli eredményt matematikából, ezek között van a 11 leszakadó régió is. „A tesztelés eredményei ebben az évben is igazolták, hogy összefüggés van a diákok tudása és az adott régió szociális és gazdasági helyzete között” – állítja az oktatási minisztérium. A tesztelésben 1444 iskola

38 356 diákja vett részt, ebből 2490 volt a magyar tanítási nyelvű iskolában és 14 az ukrán tanítási nyelvű iskolában vizsgázó diákok száma. Elektronikus formában 75 alapiskola 1209 diákjának tudását mérték fel.

A matematikai és a szlovák nyelvi teszteken kilencven százaléknál jobb eredményt 1286 szlovák és 56 magyar tanítási nyelvű iskolát látogató diák ért el. A legjobban teljesítő diákok többsége Kassa (4,6%), Trencsén (4,5%) és Pozsony (3,8%) megyei alapiskolákban tanul.

Huszonhat járás diákjai kiugróan gyengén teljesítettek matematikából, ők nem érték el az 52,8%-os átlageredményt. A legjobb teszteket matematikából a Pozsonyi (60,7%) és a Kassai (63%) járásokban írták. A leggyengébb eredményeket a Rimaszombati (39,2%), a Nagykürtösi (35,7%) és a Rozsnyói (35,5%) járás produkálta. „Az oktatási minisztérium, összhangban a kormány határozatával, már dolgozik azokon a feladatokon, melyeket a leszakadó régiók felzárkóztatása érdekében fogalmaztunk meg. Elsősorban a gyermekek tudásának megfelelő felmérésére összpontosítunk, hogy valódi képességeik alapján soroljuk be őket az alap-, illetve a speciális iskolákba” – közölte Peter Krajňák (Híd) oktatási államtitkár. A minisztérium egy olyan projekten is dolgozik, mellyel pluszban fejlesztenék a leszakadó régiók alsó tagozatos tanulóit.

Magyar nyelvből 2490 diákot teszteltek, átlagosan 64,6%-os eredményt értek el, 71,9%-os eredménynek örülhetnek azok, akiket elektronikus formában teszteltek. A legjobb eredményeket Pozsony (68,9%) és Nagyszombat megyében, a leggyengébbet pedig Kassa megyében (58,6%) mérték. A magyar iskolák diákjai szlovák nyelvből 64,2%-os átlagot értek el, az elektronikus tesztelésben 68,9%-ra teljesítettek. A legjobb eredményt Pozsony megyében, a leggyengébbet pedig Besztercebánya megyében mérték.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?