Érdekes vegytani kezdeményezés

Mindenki számára köztudott, hogy az oktatásnak és a nevelésnek napjainkban új dimenziókat kell öltenie. Rohanó, csillogó-villogó reklámokkal, kínálatokkal teli életünk tele van mozgóképek sokaságával, hangok kavalkádjával és a virtualitás egyre gyarapodó eszközeivel.

Mindenki számára köztudott, hogy az oktatásnak és a nevelésnek napjainkban új dimenziókat kell öltenie. Rohanó, csillogó-villogó reklámokkal, kínálatokkal teli életünk tele van mozgóképek sokaságával, hangok kavalkádjával és a virtualitás egyre gyarapodó eszközeivel. Hogy hogyan hat mindez a mai fiatalságra és a felnövekvő generációra?

A kérdés valóban időszerű. A külvilág behatásai meghatározóak lehetnek a fiatal generáció értelmi és érzelmi fejlődésére. A technikai csodákkal teli világunk nyújtotta behatások a mai gyermekek ingerküszöbét oly módon megemelték, hogy a kicsik számára az, ami nem villog, nem ad hangot, nem mozog, az már nem is érdekes. Mi az, ami mégis motiváló erővel hathat a mai fiatal számára? A képlet egyszerű. Erről tanúskodik a komáromi Ipari Szakközépiskola diákjainak munkája is.

Köztudott, hogy az Ipari Középiskola profilja az elektrotechnika, a gépészet, a műszaki informatikai szolgáltatások, ill. a technikai líceum. Ez utóbbi szak hivatott az Ipari Szakközépiskola és a gimnáziumok közötti középutat felkínálni.

Az idei iskolai év másodikos, líceumban tanuló diákjai kiváló példát mutattak be arról, hogy a projekt keretében végzett csoportmunka, az alkotás öröme és az egészséges exhibicionizmus is bírhat motiváló erővel. Azért is érdemel említést a diákok munkája, mivel körükben egy nem éppen közkedvelt tantárgy, a kémia keretében mutatták meg alkotó és anyaggyűjtő képességeiket. A technikai líceum második évfolyamának 2 párhuzamos osztályát vontuk be a munkába. Feladatuk pedig a megadott témák feldolgozása poszter, makett, oktatási segédanyag vagy más figyelemre serkentő, digitális anyag elkészítése. A témák a következők voltak:

– Védjük a környezetünket a kémiai ártalmaktól,

– A kémia a felnövekvő generáció életében,

– Kémia a művészetekben.

Az elkészített anyagok bemutatóján a diákok szembesülhettek az előadói technikák nem éppen könnyű feladataival. Minden diák munkája figyelemreméltó volt. Külön említést érdemel a Fazekas Csaba (2. E) és Nagy Dávid (2. E) által elkészített PowerPointos bemutató, amely adatokkal alátámasztott és megrázó tényekről számolt be a vízszennyezés jelenleg ismert állapotáról. Hasonlóan hatásos előadást hallhattunk Iveta Kajanovától (2. A), aki a Monika Knošková (2. A), Skarleta Árpášová (2. A) és Anita Körösiová (2. A) alkotta négyes munkáját tolmácsolta, amely a felnövekvő generáció és a kémia kapcsolatát dolgozta fel, megemlítve az alkohol, a dohányzás és a drogfogyasztás káros hatásait. Patrik Svitač (2. A) igazi iparistához méltó alkotással mutatkozott be, aki a víztisztítás egyik módszerét, a homok?szűrő makettjét készítette el. Alkotását mindannyian nagy érdeklődéssel szemléltük. Diákjaink visszajelzéséből, arra a következtetésre jutottunk, hogy az alkotó munka valóban motiváló erővel hathat a mai fiatalságra.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?