Az Erasmus+-program keretében Lombardiában jártak az Ógyallai Építőipari Szakközépiskola diákjai (Fotó: ÓÉSZ)
A szeptember iskolánkban, az Ógyallai Építőipari Szakközépiskola nem a hagyományos módon zajlott. A nyár lassan gyönyörű színekben pompázó őszbe fordult, projektcsapatunk pedig a napsütéses Lombardiában élvezte a szeptember utolsó napjait.
A tanévkezdés minden iskolában egyformán zajlik, a mi iskolánk viszont különleges. Képesek vagyunk a hagyományost az újjal ötvözni, bátran szembenézünk az új kihívásokkal. Meggyőződésünk, hogy az iskola nem pusztán négy fal, padok és táblák. Az iskola az a hely, ahol a diákokban megszületik az akadályok leküzdésének vágya, fejlődik a csapatszellem és elindulhatnak az önismeret útján.
Iskolánkban már második éve folyik az Erasmus+-program keretében az a projekt, amely a tanulók szerteágazó és harmonikus fejlesztését, valamint az európai középiskolák közötti együttműködést célozza meg. A 4. oktatási tevékenység témája a Boldog iskola és boldog élet volt. Az említett tevékenységnek köszönhetően a tanulók be tudták magukat azonosítani testtipológia szerint, és megismerték a testsúlyukat befolyásoló öröklött hajlamokat. A projekt bizonyos részei a családi anamnézis megismeréséhez és fontosságának felismeréséhez vezettek. A természetben számos fizikai tevékenységet végeztünk, ami nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a diákok tudatosítsák a mozgás emberi egészségre gyakorolt hatását. Hatalmas sétákat tettünk a Maggiore-tó és a Comói-tó közelében, a Tradate természetvédelmi területen megismerkedtünk a mediterrán állat- és növényvilággal, bekukkantottunk az olasz konyha titkaiba, Dormeletto táborában pedig számos érdekes dolgot tanulhattunk a cserkészektől. A projektekből nyert pénzösszegeket a tanulók érzelmi és kognitív fejlesztésére fordítjuk.
Az Európai Unió értékei a kölcsönös tiszteleten és a tolerancián alapulnak. Ezeknek az értékeknek a közvetítéséhez az Erasmus+-program projektjei kiváló lehetőséget nyújtanak. Az Olaszországban megrendezett projektben összesen 30 diák és 15 tanár vett részt. A résztvevők Magyarországról, Lettországból, Franciaországból, Törökországból, Olaszországból és Szlovákiából érkeztek.
Vendéglátónk az olaszországi ISISS Don Milani Tradate iskola volt. A csapatunkat 6 második osztályos diák és 2 tanárnő alkotta.
Mészárosová Katarína, a projekt koordinátora
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.