A világ 2036-ban

A Magyar Tudományos Akadémia IX. Osztályának Jövőkutatási Bizottsága (JKB) pályázatot hirdet „A világ 2036-ban” címmel abból az alkalomból, hogy a Jövőkutatási Bizottság 30 évvel ezelőtt, 1976-ban jött létre.
Pályázni lehet bármilyen eredeti, a pályázó által készített művel: szöveggel, grafikával, videóval stb.

A Magyar Tudományos Akadémia IX. Osztályának Jövőkutatási Bizottsága (JKB) pályázatot hirdet „A világ 2036-ban” címmel abból az alkalomból, hogy a Jövőkutatási Bizottság 30 évvel ezelőtt, 1976-ban jött létre.

Pályázni lehet bármilyen eredeti, a pályázó által készített művel: szöveggel, grafikával, videóval stb.

Néhány példa a teljesség igénye nélkül: egy 2036-ból „származó” reklám vagy egy napilap egy oldala ugyanúgy elfogadható pályaműként, mint egy 2036-ból származó visszaemlékezés vagy egy naplórészlet; egy történeti tanulmány a felmelegedés kiváltotta hatásokról; egy jármű terve; egy összefoglaló az első emberes marsutazásról vagy akár hagyományos, akár pedig számítógépes technológiával készült kép egy nagyvárosról.

A mű nyelvének (amennyiben írott szöveget vagy beszédet tartalmaz) magyar vagy angol nyelvűnek kell lennie, de emellett bármilyen (létező vagy nem létező) nyelv felhasználható. Ismét egy példával élve: ha valaki azt akarja bemutatni, hogy milyen üzeneteket fogunk váltani 2030 körül egy idegen, értelmes faj képviselőivel, akkor értelemszerűen nem kell az angol vagy magyar nyelv felhasználásához ragaszkodnia.

A határidőre beküldött pályaműveket a http://www.2036.jovokutatas.hu címen tesszük közzé.

Ki pályázhat?

Bármely magyar, a közép- vagy felsőfokú oktatásban tanuló, illetve doktori tanulmányait végző fiatal részt vehet a pályázaton (amennyiben a pályázat határidejéig nem töltötte be a 35. életévét). A pályaművek leadásának határideje 2006. szeptember 10. Az eredményhirdetésre 2006. október 6-án Győrben, a JKB jubileumi konferenciáján kerül sor.

A pályaművet az [email protected] valamint a [email protected] címekre kell csatolt fájlban eljuttatni. Amennyiben a fájl túlságosan nagy ehhez, úgy az e-mailben az internetes letölthetőséget kell megadni.

Díjak:

I. díj: a NOD32 cég 100 000 Ft-os díja, emellett a Jövőkutatási Bizottság oklevele és a mű, illetve amennyiben az nem lehetséges, úgy a mű ismertetője megjelenik a magyar jövőkutatás hivatalos folyóiratában, a Jövőben.

II. díj: a Jövőkutatási Bizottság oklevele, a mű, illetve amennyiben az nem lehetséges, úgy a mű ismertetője megjelenik a magyar jövőkutatás hivatalos folyóiratában, a Jövőben.

Különdíj: a Római Klub (HuCoR) magyar asszociációjának különdíja: egy külföldi jövőkutatási konferencián való részvétel költségeinek fedezése. Az első három helyezett konferencia-részvételét és szállásköltségeit Győr városa, illetve a szervező Egészséges Nemzedékért Alapítvány vállalja át.

Elérhetőség: Dr. Galántai Zoltán titkár, e-mail: [email protected], levelezési cím: Budapesti Műszaki és gazdaságtudományi Egyetem Innovációmenedzsment és technikatörténet Tanszék, 1111 Budapest, Stoczek utca 2., fszt. 7. (ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?