A kisvárosi internet-kávézó

A számítógépek kétségkívül nagy hasznára vannak az emberiségnek. Segítségükkel könnyebben megoldhatók a bonyolult matematikai feladatok, egyszerűbb a szövegszerkesztés, s az internetnek köszönhetően az egész világ beköltözhet bárkinek az íróasztalára. Azonban ahhoz sem fér kétség, számítógépek nélkül sok bosszúságot is megspórolhatnának az emberek.

A Windows lassúságáról legendák születnek, s gyakorta hallani történeteket az éppen a legroszszabb pillanatokban lefagyó masinákról. De még nagyobb a bosszúság, ha az embernek van alkalma viszonylag gyorsan működő és lefagyásra nem gyakran hajlamos gépeken dolgozni, aztán egyszer csak újra rá kell döbbennie, a számítógépek bizonyára összefogtak, és egyetlen céljuk, hogy őt feldühítsék.

Tegyük fel, hogy az illető egyetemista, az iskolában és a kollégiumban csak esetleg a halaszthatatlan elfoglaltságai szabnak korlátokat a világhálón barangolásnak. Bár nincs mindig szabad gép, ha az ember ráér és kivárja a sorát, szinte percek alatt megnézheti a postáját, s utána kedvére csatangolhat a honlapok sűrűjében. Nem kell az órát néznie, sem a pénztárcája tartalmát ellenőriznie, hiszen az ingyenes internet mindenkinek rendelkezésére áll.

Ehhez képest nagy a csalódás otthon, ahol kénytelen beérni a kisvárosi internet-café igencsak lassúcska szerkezeteivel. S mialatt a masina tölti le az információkat, ő lesheti az órát és számolgathatja, mennyibe is fog ez neki kerülni.

Még rosszabb a helyzet, ha az ember történetesen nagyon el szeretne küldeni valamit a „fénypostával“, de sietnie kell. Zárás előtt tíz perccel a személyzet tagjai megállapítják, ennyi idő alatt lehetetlen bármit is elintézni, de hosszas könyörgés után mégiscsak megkegyelmeznek. Szeretnék meggyorsítani a folyamatot, de figyelmetlenségükben véletlenül kikapcsolják a gépet. Aki már várta, míg egy számítógép beindul, tudja, hogy nem egy villámsebességű folyamat... Mikor már végre működésbe lehetne hozni azt a fránya Explorert, kisül, hogy most az egér tagadta meg az engedelmességet. Nincs más választás, az ember észrevétlenül átcsusszan egy éppen fölszabadult másik géphez, gyorsan bepötyögi a nevet meg a jelszót, rohamtempóban megírja az e-mailt, miközben a személyzet fenyegető hangon hátraszól, hogy márpedig most bezár a bazár. Végre ott virít a képernyőn a felirat: „Üzenet elküldve“, s mivel emberünk órájának tanúsága szerint még van három perc zárásig, gondolja, megnézi még, mi újság kedvenc sportolójának honlapján. De nem. A masina nem kíváncsi senkire, nem mozdul, s a CTRL+ALT+DEL-re sem reagál, aztán egyszerre csak elsötétül a képernyő. „Press any key“, villog, aztán a felszólítás, de hiába nyomkodja a billentyűket, a szerkezet csak nem akar működésbe lépni. Hát, erről ennyit, gondolja magában (már igencsak mérgesen) emberünk, és sietve fizet, még mielőtt a személyzet felfigyelne a gép halálára. S csak reménykedhet, hogy mire újra az internet-caféba veti a jó sorsa, valami csodás változás folytán hibátlanul működő gépek fogják fogadni...

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?