Dacia Logan MCV: egy olcsó autó, amely megpróbál hódítani

da

Nem titok, hogy aki Daciát akar, annak számos kompromisszumra kell felkészülnie, hiszen a piac legolcsóbb modelljeiről van szó, ami értelemszerűen a kivitelezésen is megmutatkozik. A francia kézben levő román márkának minimum a Duster esetében már sikerült igazolnia, hogy a rendelkezésre álló lefaragott költségvetésből is lehet jó, megkapó autót gyártani. Mi a helyzet az olcsó, családi Logannal? 

„Nem azért csilingeltem a kulcsokkal 89-ben, hogy ilyen autókban üljek” – mondta nemrég a Daciáról egyik ismerősöm. Megértem, de a nézetével nem tudok egyetérteni. Sajnos manapság csak nagyon kevés ember keres olyan jól, hogy 20–30 ezer eurós autókat vásároljon. S aki nem tud annyi pénzt ölni egy autóba, az kocsi nélkül maradjon, ne legyen lehetősége elvinni autóval a családot szabadságra? Ráadásul manapság, amikor az autók ára rohamosan csökken, nincs is túl sok értelme új, méregdrága járgányokat venni. Ezért is tűnik egyre értelmesebb opciónak a Dacia. 

Ennyire futotta 

A Logan MCV a piacon kapható legolcsóbb családi autó. Ráncfelvarrás után valamivel attraktívabb külsőt kapott. Ez kifejezetten segített a Logannak, a korábban leírtak tudatában bátran kijelenthetem, hogy mutatós családi egyterűről van szó. 
Nagy előrelépésre tett szert az utastér is, bár a Logan esetében ez az, aminél még sok kompromisszumra van szükség. Egyszerűen a Loganban látni, hogy a tervezők minimális költségvetéssel dolgoztak, s nem mindent tudtak úgy kivitelezni, ahogy szerették volna. 
Aki már ült a Duster aktuális generációjában, annak a Logan kifejezetten csalódás lehet, sajnos még eltart egy ideig, amíg az autó utastere is kicsit jobb minőségű lesz. De ez is egy olyan szempont, amely tekintettel az autó árára nem annyira lényeges. Egyébként az utastér legarchaikusabb része a műszerfal olcsó műanyag borításán kívül a viccesen hosszú váltókar. A látszat viszont csal, a váltó ugyanis nagyon pontosan sorolja az egyes sebességfokozatokat. 

Elfogadható ár 

A Logan MCV alapban 7390 euróba kerül, ezért ráadásul három évre vagy százezer futott kilométerre szóló garanciát kapunk. Mi a Stepway változatot teszteltük, ami a kínálat csúcsát jelenti tizenegyezer euróért. 
A járgány utasterének legmodernebb eleme kétség kívül a Media Nav Evolution médiarendszer kijelzője, amelyet már a Renault modelljeiben megismerhettünk. Áttekinthető, tűrhető grafikával rendelkező menüt, Bluetooth és USB csatlakozást, s tolatókamerát is tartalmaz. A kijelző alatt találjuk a mechanikus vezérlésű klímát, 250 euróért már automatikusat is kapunk. Az extra felszerelésért egyébként nem kell túl sokat fizetni – ami a Dacia következő nagy előnye. A parkolószenzorok és tolatókamera összesítve 150 euróba kerül, a navigáció európai térképeiért csak 120 eurót kell fizetni, s ugyanannyiba kerülnek az elektromosan vezérelhető hátsó ablakok. Apropó ablakok, míg az elülső ablakok vezérlése standard helyen, az ajtó kartámláján van, addig a hátsó ablakok vezérlési gombja a középkonzolon maradt. 
Az MCV legnagyobb előnye a tágas utastér és a nagy rakodótér, amit főként a többgyermekes családok fognak értékelni. Alapban 573 literes tér áll rendelkezésre, a hátsó ülések lehajtása után viszont már 1518 liter. Mivel a csomagtér pereme alacsony, sokkal egyszerűbb a be- és kipakolás.

Érdekes

Műszaki adatok

  • Hengerűrtartalom - 898 cm3
  • Teljesítmény - 66 kW/90 LE 5000 fordulatnál
  • Forgatónyomaték - 140 Nm/2250 fordulatnál
  • Váltó Manuális - 5-gangos
  • Hossz./Szélesség/Magasság (mm) - 4492/1733/1550
  • Csomagtér térfogata - 573/1518 l
  • Modell alapára - 7390 euró
  • Tesztelt modell ára - 11 940 euró 
Galéria

Városi motor 

A járgányban háromhengeres 0,9 TCe erőforrás volt 90 lóerős teljesítménnyel, ami városban lehet ideális választás, még akkor is, ha a fogyasztás az egyhetes tesztelés során 7,7 liter volt. A lényeg viszont, hogy a motornak köszönhetően nagyon jól gyorsul az autó, s a hangja sem kellemetlen. 
Ha az autóban ketten ülnek, a teljesítmény megfelelő. Négytagú család, s telepakolt koffer esetében viszont már érezni, hol van a teljesítmény felső határa, de még így is használható az autó. Ezért a vásárlás előtt gondolják meg, hányan fogják használni, a kétgyermekes családok számára az erősebb, 95 lóerős dízelmotor előnyösebb lehet. 

Használt helyett is 

Kétség nem fér hozzá, hogy a Logan MCV olyan embereknek való, akiknek nincs pénzük drágább autóra, akik tudják, mit várhatnak a Daciától. Aki soha nem ült a márka modelljeiben, s mondjuk ezzel a Logannal fogja kezdeni az ismerkedést, az jóllehet csalódott lesz. Én viszont azt mondom, mindig is gondolni kell az árra, s ha valakinek egyszerűen nincs pénze drágább autóra, annak ideális választás lehet, jelenleg ugyanis árban egyszerűen nem ismer konkurenciát. Szerintem még azoknak is értelmes opció lehet, akik használt autó vásárlásán gondolkoznak – a futott járgányok előéletét mindig is homály fedi, és soha nem lehetünk száz százalékra biztosak abban, mit veszünk. A Dacia Logan MCV pedig semmire sem játszik, semmit sem akar elrejteni vagy eltitkolni a vásárló elől. Ráadásul, a használt autókhoz képest egy másik nagy előnye, hogy hároméves garanciát is kapunk – ez pedig még egy aduModern ász a Dacia kezében. 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?