The Washington Times: ”Medgyessy kommunista besúgó volt”

A The Washington Times című, jobboldali beállítottságú amerikai napilap vasárnapi száma Balint Vazsonyi tollából cikket közölt a Medgyessy ügyről, "Medgyessy kommunista besúgó volt" címmel.

A The Washington Times című, jobboldali beállítottságú amerikai napilap vasárnapi száma Balint Vazsonyi tollából cikket közölt a Medgyessy ügyről, "Medgyessy kommunista besúgó volt" címmel. A szerző cikkindító közlése szerint néhány héttel a választások után a Magyar Nemzet a kommunista titkosrendőrség besúgójaként (informer) azonosította az új magyar miniszterelnököt.

Ehhez az a megállapítás kapcsolódik, hogy 1990-ben Magyarország úgy döntött, nem fogja üldözni azokat, akik ilyen vagy olyan módon szolgálták a kommunista rezsimet, "de hogy besúgó legyen a miniszterelnök, az újdonság".

A The Washington Times ismertetése szerint a Magyar Nemzet által közzétett dokumentum értelmében Medgyessy Pétert olyankor (1978-ban) nevezték ki a titkosrendőrség főhadnagyává, amikor szolgálatai a korábbinál is fontosabbá váltak, és miközben a pénzügyminisztériumban dolgozott, valódi felettesei a belügyminisztériumban ültek, akik az egész állambiztonságot felügyelték, beleértve a kémelhárítást is.

A szabad demokraták a jelek szerint megelégedtek a nyilvános bocsánatkéréssel azért, mert Medgyessy a választások előtt nem tájékoztatta a szavazókat - írta Vazsonyi. Ehhez hozzátette: a miniszterelnök biztosította a szavazópolgárokat arról, hogy senkinek nem ártott, és hogy megbízatását a magyar IMF-csatlakozás érdekében vállalta.

"Ha el is hisszük Medgyessy történetét, maradnak kérdések" - folytatta a The Washington Times cikkírója. Megemlítette, hogy a Magyar Nemzet dokumentuma 1961-re teszi Medgyessy "szolgálatba lépésének évét", és megjegyezte, hogy 1961-ben a magyar kormány még tizenéveseket akasztott az 1956-os felkelésben való részvételért.

"Mellesleg Kovács László külügyminiszter, a most kormányzó Szocialista Párt elnöke a hetvenes években még olyan könyveket írt, amelyekben ömlengően dícsérte a Bolsevik Pártot és a Szovjetuniót, mint a világ gazdasági üdvözülésének egyedüli forrását" - olvasható a The Washington Times cikkében.

Vazsonyi írása azzal folytatódik, hogy a Miniszterelnöki Hivatal figyelmeztetés vagy tárgyalások nélkül felmondta a Magyar Nemzet nyomdai szerződését, valamint hogy "politikai tisztogatás" zajlik, amely teret ad a személyes bosszúállásnak. Erre példaként az Operaház zeneigazgatójának a menesztését említette: "azt, hogy a szerződése még négy évre érvényes volt, megsemmisítette az a tény, hogy korábban nem adott főszerepet a jelenlegi kulturális miniszter feleségének".

"Egy évtized óta először komoly tüntetések voltak Budapesten, és szintén először komoly rendőri fellépés volt a tüntetőkkel - gyakran idős, nyugdíjas emberekkel - szemben. Nehéz felmérni, hogy az ügy kifutotta-e magát, vagy még mindig válság közepette van ez a fontos NATO-szövetséges" - jegyzi meg a The Washington Times szerzője.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?