Fotó: Getty Images
Ezek a világ legijesztőbb betegségei
A ritka betegségek a lakosságnak csak kis hányadát érintik. Némelyik ilyen betegség kívülről annyira meghökkentő lehet, hogy az ember úgy érzi, mintha egy élénk fantáziájú író találta ki az egészet.
Ezeknek a ritka betegségeknek gyakran genetikai okaik vannak, melyek kialakulásáról egyelőre még nem sokat tudunk. A Medical News Today című amerikai orvosi folyóirat szerint ritka betegség az, amelyben kevesebb mint 200 ezer ember szenved. Egyes orvosi betegségek annyira furcsának tűnnek, hogy nehéz elhinni, hogy nem a képzelet szüleményei. Ez az 5 legbizarrabb ritka betegség.
1. Alice Csodaországban szindróma
Olyan betegség, amelyben az ember a testét vagy a körülötte lévő tárgyakat rossz dimenziókban érzékeli. Például hatalmasnak látja a kezeit, vagy éppen ellenkezőleg, aprónak.
2. Kőember-szindróma
A Fibrodysplasia ossificans progressiva (FOP) az izmokat és a kötőszövetet fokozatosan csonttá alakítja. Ez mozgáskorlátozottságot és a test fokozatos „megkövesedését” okozza.
3. Sétáló halott szindróma
A Cotard-szindróma egy ritka pszichiátriai rendellenesség, amelyben az érintett személynek olyan téveszméi vannak, hogy halott, nem létezik, teste bomlásnak indult, illetve elvesztette minden belső szervét és vérét.
4. Vérfarkas-szindróma
A hipertrichózis túlzott szőrnövekedést okoz az egész testen, beleértve az arcot is, így az érintett a mitológiából ismert vérfarkas megjelenését kelti.
5. Elefántember-szindróma
A Proteus szindróma egy genetikai rendellenesség, amely az egész testben túlzott daganatos növekedést okoz. A 19. században például Joseph Merrick élt ezzel a betegséggel, és Elefántember néven szerepelt egy panoptikumban.
(1.pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.