A sajtó informátorainak védelme mellett állt ki a Harvard egyetemen tartott közös előadásán Bob Woodward és Carl Bernstein, a Watergate-ügy kirobbantásával világhírűvé vált két amerikai újságíró. Woodward ma is a The Washington Postnál dolgozik.
Szükséges a sajtó informátorainak védelme
Woodward szerint ezek az eljárások rosszat tesznek az országnak és az újságírásnak egyaránt. Bernstein úgy véli, a CIA vizsgálata felszínre hozta az elnökség alattomosságát, hazugságait, valamint azt a szándékát, hogy utánanyúljon annak, aki nem ért vele egyet vagy hiteltelenné teszi. „Számomra jó hír, hogy végre valami felhívta a sajtó figyelmét arra, hogy ez az elnök és emberei hogyan dolgoznak. A rossz hír viszont az, hogy emiatt a riporterek zsebében kotorásznak” – tette hozzá Bernstein.
Woodwardot bírálatok érték amiatt, hogy nem közölte korábban: ő volt az első riporter, aki megtudta Plame nevét a Bush-kormányzat egyik magas rangú tisztviselőjétől már 2003 júniusában. A neves újságíró egy múlt havi interjúban azzal védekezett, hogy „szokása titkot tartani”. Tény, hogy több mint harminc éven át csak találgatták, ki volt a Watergate-ügyben a „Mély Torok” nevű informátor, akinek útmutatásai vezették Woodwardot és Bernsteint. Ezek nyomán végül 1974-ben Richard Nixon elnöknek le kellett mondania. Mark Felt, az FBI egykori második számú embere idén vallotta be, hogy ő volt a rejtélyes forrás.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.