Lemondott a görög politika fenegyereke

Pénzügyminiszterek rendszerint hivatalos levélben vagy komor hangulatú sajtótájékoztatón szoktak lemondani. A mindig különcködő görög pénzügyminiszter a Twitteren jelentette be a lemondását.

Pénzügyminiszterek rendszerint hivatalos levélben vagy komor hangulatú sajtótájékoztatón szoktak lemondani. A mindig különcködő görög pénzügyminiszter a Twitteren jelentette be a lemondását. Janisz Varufakisz januártól töltötte be a tisztséget, az 54 éves közgazdászprofesszor rövid regnálása alatt és előtte is számos kiszólással csempészett színt a gazdasági tárgyú megszólalások szürke sorába. 2011 májusában, Görögország esetleges euróövezeti távozásával kapcsolatban az Eagles amerikai rockzenekar híres számának, a Hotel Californiának utolsó sorát idézve (Bármikor kijelentkezhetsz, de soha nem hagyhatod el) Eagles-doktrínának nevezte az eurózónát. Közvetlenül a miniszteri kinevezése előtt azt mondta a La Tribune francia lapnak: Bármit is mond vagy tesz Németország, végül úgyis fizet. Még abban a hónapban „egy rothadt alapokra épített bizottságként” írta le Görögország hitelezőit egy euróövezeti sajtótájékoztatón. A brüsszeli tárgyalásokat közelről figyelők szerint, ha a többi pénzügyminiszter konkrét számokat kért tőle, általában így reagált: „Ne legyünk már ennyire technokraták!”. Ezzel az őrületbe kergette kollégáit, különösen Wolfgang Schäuble német pénzügyminisztert. Márciusban még arra is szakított időt, hogy szerepeljen a Paris Match életmódmagazinban. A fotókért, amelyeken a feleségével pózolt Athén egyik legdrágább negyedében, az Akropolisz alatt lévő penthouse lakásában, sokan gúnyolták, mert azt hangoztatja magáról, hogy Marxtól tanult mindent, és hivatalba lépése után kijelentette: Görögországban vége a vég nélküli költekezésnek.

„A jólét nem azt jelenti, hogy sok luxusautó jár az utcán” – mondta.

Odahaza Varufakisz „a közgazdaságtan popsztárja”. Már 2010-ben „a takarékossági diktátumok ellenzőjeként” emlegették.

Az Athénban született, matematikus végzettségű kutató akár egyik szakterületét is hasznosíthatta az európai partnerekkel folytatott tárgyalásokon: tudományos írása jelent meg a játékelmélet témakörében. Tanult az ausztráliai Sydney-ben, a skóciai Glasgow-ban és az Egyesült Államokban, a texasi Austin egyetemén. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?