Lassú észjárású káder?

Nem keltett különösebb szenzációt Jozef Kalman távozása a HZDS-ből. Körülbelül annyira borzolta fel a közélet iszaposodó állóvizét, mint amikor magas szakszervezeti funkcióból a Ľupták-féle Munkásszövetségbe igazolt át alelnöknek, majd Ľupták bukása után miniszterelnök-helyettesként a HZDS-ben kereste kenyerét.

Nem keltett különösebb szenzációt Jozef Kalman távozása a HZDS-ből. Körülbelül annyira borzolta fel a közélet iszaposodó állóvizét, mint amikor magas szakszervezeti funkcióból a Ľupták-féle Munkásszövetségbe igazolt át alelnöknek, majd Ľupták bukása után miniszterelnök-helyettesként a HZDS-ben kereste kenyerét. Az azonban mindenképpen elgondolkodtató, ahogy Mečiartól való távozását az egykor mégiscsak alkalmazotti érdekvédelemre szakosodott politikus megindokolta: Rájöttem, a HZDS hajlamos jobboldaliként működni.

Tévedés ne essék, ezt nem a detvai postáskisasszony, nem is a dunaszerdahelyi hentes mondotta, hanem miniszterviselt ember állapította meg, akinek munkásmozgalmi gyökerei vannak, és aki baloldali pártot készül alapítani. Nekem erről elsősorban az juthatna az eszembe, hogy ez az ember nem egy gyors felfogású káder. Egy évtizedig tartott neki, amíg megállapította, hogy az a mozgalom, amelynek nevéhez a hazai tőkeképző réteg létrehozása fűződik, nem baloldali. És tette ezt diplomával a zsebében, nem jelentéktelen nemzetközi-politikai tapasztalattal a háta mögött. Az utóbbi 12 esztendő történéseit, ezen belül Vladimír Mečiar viselt dolgait ismerve Kalman disszidálásáról értesülve persze hogy fölhorgad az emberben a kérdés: vajon nem a HZDS elnökének a baloldal becserkészésére irányuló sakkhúzásáról van szó? Vajon nem további jelenete ez annak a politikai népszínműnek, amelynek előző felvonásai a szlovákiai politikai struktúra atomizálásáról szóltak? Legyünk jóhiszeműek, feltételezzük a nehezen feltehetőt, nevezetesen, hogy Jozef Kalmanban megszólalt a lelkiismeret, és elhatározta, baloldali pártban működve majd megpróbálja helyzrehozni azokat a hibákat, amelyeket baloldali indíttatású személyiségek a fordulat óta eltelt 12 év alatt a munkavállalók rovására elkövettek. Az ember jóhiszeműsége azonban teljesen becsődöl, mert kiderült, a szlovákiai baloldal szétforgácsolódásának összes többi előidézőjéhez hasonlóan Kalman is csak generálisként tudja elképzelni politikai jövőjét. Hogy a HZDS-ből való távozása után is Mečiar embere marad, azt az valószínűsíti, hogy egyre nyilvánvalóbbá válik, a baloldal fő erejének, az SDĽ-nek a szétbomlasztása után jelentős számú munkás és alkalmazott válik politikailag hontalanná. Az ő megszervezésükre egy Ľupták kaliberű ember nem alkalmas. Nem lenne meglepő, ha rövidesen egyértelművé válna, hogy a „disszidens” Kalman továbbra is HZDS-es küldetést teljesít.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?