KOMMERSZANT

Végső soron a színes forradalmaktól való viszolygás és félelem áll az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezettel (EBESZ) szembeni orosz kifogások hátterében a moszkvai lap szerint.

Végső soron a színes forradalmaktól való viszolygás és félelem áll az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezettel (EBESZ) szembeni orosz kifogások hátterében a moszkvai lap szerint. „És amikor ezek a színesek a ljubljanai külügyminiszteri értekezleten egy szólamban emlékeztetik Oroszországot arra, hogy ki kell vonnia csapatait a területükről, és erre vonatkozólag megállapodások vannak, az úgy fáj, mintha sarlóval vágnának bizonyos helyre. Ilyenkor az ember bármit felemleget például a kettős mércéről, csak hogy valahogyan tompítsa a fájdalmat” – írta a Kommerszant tegnapi kommentárjában. Az EBESZ-tanácskozásokon azért hiúsult meg zárónyilatkozat elfogadása 2003-tól fogva, mert Oroszország nem hajlandó megerősíteni Moldovában és Grúziában lévő csapatainak kivonására vállalt kötelezettségét. De míg korábban Washington lépett fel Moszkva fő ellenfeleként az EBESZ-en belül, addig az idén a GUAM-országok először jelentek meg egyeztetett pozícióval a szervezeten belüli új erőközpontként. Grúzia, Ukrajna, Azerbajdzsán és Moldova még ebben a hónapban hivatalos regionális szervezetté kívánja tenni a GUAM-ot. A Kommerszant rámutat, az EBESZ-tagok csakugyan nem használnak egységes mércét. Vajon ki vonná kétségbe, hogy Ukrajna és Oroszország mércéje szögesen eltér egymástól? Vagy talán egybeesik az orosz és az európai mérce az andizsáni események – az üzbég kormányerők által vérbe fojtott májusi moszlim felkelés – megítélésében? És egyáltalán, miféle mérce egyesíthetné Oroszországot az Egyesült Államokkal és Európával, az olajon és a gázon kívül? – fejtegette a liberális orosz lap. A sajátos oroszországi demokráciának, amely oly kedves a Kremlnek és a lakosság számottevő részének, úgyszólván semmi köze sincs e demokrácia európai és amerikai elveihez. Ha Európa és Amerika ezt nem akarja észrevenni, az már az ő dolguk. De akkor ne csodálkozzanak, ha bizonyos szervezeteken belül sehogy sem sikerül közös nevezőre jutni, fontos dokumentumokat aláírni és továbblépni – jegyzi meg a Kommerszant.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?