Ilyen bohózatba illő kellemetlenséggel talán még sohasem találkozott Mihail Hodorkovszkij, az orosz Jukosz olajvállalat sokat látott első embere, mint ami hétfőn történt vele Pozsonyban.
Jobb késve, mint soha
Ilyen bohózatba illő kellemetlenséggel talán még sohasem találkozott Mihail Hodorkovszkij, az orosz Jukosz olajvállalat sokat látott első embere, mint ami hétfőn történt vele Pozsonyban. Azt hitte, formalitás lesz a Transpetrol kisebbségi részvénycsomagjának megvételéről szóló szerződés aláírása, ehelyett „a Szlovákiában ez már csak így van” fanyar szlogen realitásával szembesült. Az történt ugyanis, hogy Oroszország egyik leggazdagabb emberét közel három órán át várakoztatták, a szerződés ugyanis nem készült el, az aláíráshoz szükséges gazdasági miniszter pedig bokros teendői miatt egyszerűen elérhetetlen volt. A milliárdos Hodorkovszkij így kénytelen-kelletlen volt az óvárosban a Roland szobor körül körözni. A volt szovjet himnusz dallamára csengő mobiltelefonjaikat sűrűn használó orosz olajvezérek igyekeztek rezzenéstelen arcot vágni a legkevésbé sem olajozottan zajló események láttán, s talán arra gondoltak, milyen jó, hogy megedződtek az Oroszországban oly gyakori zűrzavarban. Végül megérkezett a szerződéseket tartalmazó paksaméta, amelyen az utolsó pillanatig dolgoztak (pedig több hét állt rendelkezésükre), előkerült a miniszter is, s amikor újabb fejleményként befutott a szerződés függelékét is szállító gyorsfutár, végre aláírhatták a stratégiai fontosságú Transpetrol részleges privatizációját tartalmazó dokumentumot. Kár volt ilyen diplomáciai melléfogással elrontani ezt a jeles napot, hiszen az ügylet révén 74 millió dollár áll a házhoz. Ráadásul a második legnagyobb orosz olajtársaság a legkevésbé sem finnyás: nem érdekli a Transpetrol által tavaly decemberben eladott VSŽ-részvények körül kialakult (ál)botrány, s nem vette rossz néven, hogy sokan nem szívesen látják őket Szlovákiában. Ahogy közelednek az őszi parlamenti választások, úgy csökkennek majd a sikeresen levezényelt privatizációs események is. A Transpetrol értékesítése egyike volt az utolsó nagyobb dobásoknak, már csak ezért is jó lett volna, ha a szlovák fél él a királyok erényével, a pontossággal. Igaz, nálunk köztársaság van...
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.