Hungarizáció

<p>Új fogalommal lettünk gazdagabbak a héten. Steen Jakobsen, a tekintélyes dán Saxo Bank vezető elemzője hungarizációtól, elmagyarosodástól félti Európát.&nbsp;</p>

És persze ezen nem azt érti, hogy Európában rohamosan terjedne a magyar nyelv és kultúra iránti érdeklődés. A hungarizáció mára a felelőtlen, kizárólag a rövid távú politikai haszonszerzést szem előtt tartó, hosszabb távon az országot súlyos válságba sodró gazdaságpolitika és az ehhez kapcsolódó antidemokratikus politikai intézkedések szinonimájává vált. Ha úgy tetszik, példaképpé. Annak a példaképévé, hogyan nem szabadna vezetni egy országot. Nos, Európa talán még megmenthető, a pártok népszerűségi mutatóit figyelve azonban úgy tűnik, Magyarország sorsa megpecsételődött. Ha az Orbán-rendszer fenntartói kicsit többet olvasnák az írófejedelmüknek kikiáltott Wass Albertet, talán tudnák, hogy „az ember nem hazudhat örökké, mert megbetegszik tőle”, és persze azt is, hogy „erőszak nem teszi igazzá azt, ami hazugság”. Magyarország ma egy súlyosan beteg ország. Mi másnak nevezhetnénk egy olyan országot, ahol egy miniszterelnök vagy egy pénzügyminiszter folyamatosan azt sulykolja az emberekbe, hogy adósságfronton győzelmet arattak, miközben a 2010-es hatalomra kerülésük óta 19 500 milliárd forintról mára csaknem 23 000 milliárdra ugrott az államadósság. Az adóssághegy ráadásul annak ellenére nőtt, hogy a két és fél éve államosított 3000 milliárd forintnyi magán-nyugdíjpénztári vagyonnak mára mindössze a fél százaléka maradt meg. Az említett államosítás így csak arra volt jó, hogy a kormány lenyúlja az emberek pénzét. És persze még valamire. A legfrissebb elemzések szerint ma már csak a magyar emberek nem egész ötöde képes nyugdíjas korára megtakarítani bizonyos összeget, míg 2011-ben csaknem a felük volt képes erre. Ráadásul azok is, akik képesek megtakarítani, csak a jövedelmük töredékét tudják félretenni, ami nem lesz elég a biztos megélhetéshez. Mindez azért tűnik különösen veszélyesnek, mert a jövőben egyre több nyugdíjas jut egy aktív dolgozóra. 1980-ban például még 4 aktív dolgozóra 2 nyugdíjas jutott, jelenleg már 3, 2050-re pedig 4 dolgozónak 6 nyugdíjast kellene eltartania. A magán-nyugdíjpénztári rendszer megerősítése nélkül ez elképzelhetetlen lesz, hiszen egy ilyen forgatókönyvvekl a lakosság végzetes elszegényedésére kell felkészülni. Persze, nem kizárt, hogy Orbánnak épp ez a célja. A kevésbé tehetős emberek ugyanis nagyobb mértékben függnek az államtól és fogékonyabbak a radikális megoldásokra, mint a nagyobb anyagi biztonságot élvezők. Márpedig egy olyan hazug és korrupt politikai rendszert, mint amilyen Orbán Viktoré, hosszabb távon csak az állami terror növelésével és az emberek fanatizálásával lehet fenntartani. 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?