Hol van az igazság?

A fejlett országokban a reformokat jóval alaposabban készítik elő, vitatják meg, nem úgy, mint Szlovákiában, ahol rekordidő alatt készült el és került elfogadásra a Zajac-csomag. Sorsa eldőlt, ha aláírja a köztársasági elnök, ha nem.

A fejlett országokban a reformokat jóval alaposabban készítik elő, vitatják meg, nem úgy, mint Szlovákiában, ahol rekordidő alatt készült el és került elfogadásra a Zajac-csomag. Sorsa eldőlt, ha aláírja a köztársasági elnök, ha nem. Hogy mit hoz a jövő, nem tudni, az már biztos, hogy a hat törvényt, életbe lépésük után, folyamatosan módosítják majd. Ugyancsak talány, piaci körülmények között miként működik majd az egészségügy, bár az orvosok háta kissé libabőrös. Azt tudják ugyanis, nagy bajban lesznek, ha tévedésből korszerű ellátásban részesítik a csak alapbiztosítással rendelkező beteget, aki nem lesz hajlandó (esetleg nem rendelkezik annyi pénzzel) megfizetni a többletköltségeket. Annyi biztos, nem lesz mentség a hippokratészi esküre való hivatkozás, pénztárcájuk bán(hat)ja a különbözetet. Elismert szakemberek attól tartanak, hogy az összlakosság jónak nem mondható egészségi állapota tovább romlik. Félő, hogy az emberek majd nem akkor fordulnak orvoshoz, amikor bajuk könnyen kezelhető volna (hiszen önrészt kellene fizetniük), hanem a betegség súlyos stádiumában, amikor már az egészségbiztosító állja a költségeket. Nem egy egészségügyi dolgozó sejti, még ha beleegyezik is abba, hogy a jelenleginél jóval alacsonyabb bérért többet dolgozzon, előbb-utóbb elveszítheti állását. Mert szinte biztos, hogy a részvénytársaságként működő kórházak a kiegyensúlyozott költségvetés, a veszteségmentesség, esetleg a haszonszerzés miatt kevesebb alkalmazottal próbálnak boldogulni. Elképzelni is nehéz, mi lesz azokon az osztályokon, ahol eddig az éjszakai műszakban harminc betegről egy nővér gondoskodott... A miniszter által beígért minőségi betegellátásra, a jobb műszerezettségre sokáig várnunk kell még azért is, mert az ágazat bevételei jelentősen nem emelkednek a jövőben sem, tehát a kórházak zöme – a megszorító intézkedések ellenére – nem lesz képes korszerűsíteni. A keresettel rendelkezők esetében megemelik az egészségbiztosítási járulékot, hamarosan önrészt kell fizetni nemcsak a gyógyszerek, hanem bizonyos betegségek esetében is, viszont az állam az általa biztosítottakért továbbra sem hajlandó fizetni annyit, amennyire kötelezi a minimálbérért dolgozókat. Hol itt az igazság?

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?