<p>A magyar kormányzati propagandagépezet (gy.k. Habony-művek) kohói olyan forrók, mintha a CEU gendertanszékéről elkobzott szakdolgozatokkal fűtötték volna fel őket. </p>
Hol csattan majd?
A minap a TV2 Tények (muhaha!) című műsorából még azt is megtudhattuk, hogy Soros György a saját anyját (a saját anyját, emberek, nem másét, a saját szülőanyját!) is megölte volna. De ne legyenek illúzióink, a Vén Patás és civil pokolfattyai miatt nem csak Németh Szilárd ébred rémálmából az éjszaka kellős közepén, átizzadt selyemhálóingben. Szlovákiában is megy ám a finom sorosozás, Robert Fico azonban egyelőre még nem veszi a szájára a Tiltott Nevet.
Sorost Szlovákiában eddig csak a masszív széljobb tartotta az Antikrisztusnak, de nota bene, Robert Fico kormányfő tavaly decemberben megmondta: a szélsőségesek nem félnek kimondani bármit, és ezzel hatalmas támogatottságot szereznek, így a Smernek sem kell félnie nevén nevezni a dolgokat. A kormányfőnek azért még ebben a posztfaktuális korban sem áll rá a szája arra, hogy automatikusan Soros György nevét mondja, ha valaki kényes kérdést tesz fel neki. De Brüsszelben azért meglebegtette, ideje lenne, hogy valaki a körmére nézzen egyes civil szervezetek hátterének, mert ki tudja, milyen kormányellenességeket főzögetnek a boszorkánykonyhájukban. S azért valljuk be, a kontextusból kiderül, kikre gondolt. Nem a valószínűleg Oroszországból támogatott, kétes miniszervezetekre és szélsőséges csoportokra, akik ellen valóban kellene valamiféle állami fellépés, akár a törvény erejével is. Hanem a kellemetlenkedő nagyhalakra, a korrupcióellenes civil szervezetekre, amelyek a legtöbb gondot okozzák neki.
Ficónak van félnivalója tőlük, többek közt a Soros által támogatott TIS-től, vagy épp a Fair-play Szövetségtől, melyek évek óta következetesen rámutatnak a mutyira. Ám ezek a szervezetek nyíltan fel is vállalják a pénzügyi hátterüket. Gabriel Šípošnak, a TIS vezetőjének például nem okozott gondot megmondani, hogy Soros alapítványától kapta a szervezete az idei költségvetésének negyedét, és még azt is elárulta, mire költik a pénzt. Kapaszkodjanak: korrupcióellenes oktatásra. A kellemetlenkedő szervezetek pénzügyi hátterét felderíteni egyébként két kattintás a neten, nem kell hozzá oknyomozó munka, pláne nem törvény.
A szlovákiai magyarok számára egy magyarhoz hasonló törvény kifejezetten necces lenne, körünkben drasztikusan megnőne a „külföldről finanszírozott civil ügynökök” száma, elsősorban a magyar kormány támogatásai miatt, amely nélkül az MKP szerint egyetlen magyar országos szervezet sem működhetne. Az ilyen jogszabály azonban többek közt épp az MKP-t sodorná nehéz helyzetbe: egyik oldalon nem mehet szembe stratégiai partnere, a magyar kormány elveivel (mert Budapesttől ez nem csupán elvárás, annál jóval több), másrészt meg kellene birkóznia azzal, hogy a segítségével forrásokhoz jutott szervezetek árukapcsolással kapnak egy szép „ügynök” billogot is. A Hídnak pedig az MKP-nál fikarcnyival sem lenne jobb, egyszerűbb a helyzete: míg Bugárék bírálják a magyar civiltörvényt és úgy általában a magyar kormányt, ha Fico ötlete végül törvényjavaslatban manifesztálódik, annak átnyomásához az ő szavazataik kellenének. S ezzel a nyakukba szakadna egy újabb mázsás terhe annak, hogy felvállalták a kormányzást a Fico-féle elszabadult hajóágyúkkal. Azt pedig nehéz elképzelni, hogy lenyeli nekik bárki is, hogy némi alibista magyarázkodás után esetleg mégis ők nyomják Fico kezébe a tüzes billogvasat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.