A véleménycserék természetéről

A véleménycserék természetéről

Szorgalmasan szűrte a reggeli köd a fáradó szeptemberi napfényt, amikor Bandika és Ervin összefutott a falu végén, ott, ahol az utolsó kertek mellett az út az erdőbe és a felső földekre vezet.

 

Először mindkettő azzal vádolta meg a másikat, hogy kocogni indult, vagyis falusi létére városi szokásokat kultivál.

Persze mindketten visszautasították a vádat, mert ha másban nem, hát abban egyetértettek, hogy falusi ember nem kocog, hiszen ha rendes falusi, akkor nyilván van elég dolga, ergo kocogásra ideje nincsen, semennyi se. De ha mégis, akkor arra az időre is talál magának valami rendes munkát, ami izmait legalább oly mértékben megmozgatja, mintha kocogna.

Éppen 135 éve, 1883. szeptember 19-én volt Madách Imre Az ember tragédiája című drámájának ősbemutatója a budapesti Nemzeti Színházban – próbálta meg elterelni a szót a kocogásról Ervin. Erre Bandika a fátyolfelhők felé irányította mutatóujját, pontosan úgy, mint Platón az Athéni iskola című festményen, amelyet Raffaello Santi festett 1509 és 1511 között.

Ballagtak tovább lefelé a keskeny, traktorkerekek által fokozottan deformált szolid kis földutacskán a falu felé, Bandika pedig elmondta, még mindig nem érti, miért viselték a tini nindzsák, a ’90-es évek első felének népszerű rajzfilmhősei egykori reneszánsz művészek keresztneveit. Leonardo volt a kardos, Michelangelo nuncsakuval verekedett, Donatellónak háromágú villái voltak, Raffaellónak pedig botja. Amikor nekünk a kémiatanár negyedikben azzal jött, hogy ezek nem is a tini nindzsák, hanem valami híres festők meg szobrászok, egyszerűen kiröhögtük – folytatta Bandika.

És hogyan vágott vissza a kémiatanár – érdeklődött Ervin, mire Bandika elmondta: úgy, hogy minket kért meg: óvatosan vigyük ki és öntsük ki az ammóniát a kémcsövekből, amelyet az egyik kísérlethez használt. Úgyhogy amikor reneszánsz műalkotásokat látok, ma is megcsap az ammónia szaga – tette hozzá.

Beértek a faluba, a bolt előtt vitatkozó embereket láttak. Biztosan drágul a gáz, a villany meg a Horalky – gondolták. Vagy mi izgathatta így fel a lakosságot?

Ön mit gondol napjaink legfontosabb társadalmi problémáiról? – kérdezte Ervint az egyik vitatkozó, akinek szeletelt kenyér volt a bicikli-csomagtartójára csíptetve (természetesen zacskóban, különben szétpotyogott volna). Én azt, hogy az oszcillátor neutralizálásánál a neutralizáló kapacitás beállítását mindig az oszcillátorkör behangolása előtt kell elvégezni, mert a neutralizáló trimmer befolyásolja az oszcillátorkör rezonanciafrekvenciáját is – felelte Ervin.

Majd továbbmentek, a temető felé.

Ugyanis az utóbbi időben leginkább már csak olyan emberek társaságát keresik, akiknek nincs véleményük, vagy ha van is, megtartják maguknak.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?