A jogállam sírásói és a fasizmussal riogatók – elhúzódik a lengyel válság

A lengyel sajtó a belpolitikai konfliktus folytatódására számít.Varsóban a parlamenti újságírói munka korlátozása, a szejm üléstermében folytatott ellenzéki ülősztrájk és az utcai tüntetések miatt robbant ki belpolitikai válság.„Mit akar tenni Lengyelországgal, Kaczynski képviselő úr?” – tette fel a

A lengyel sajtó a belpolitikai konfliktus folytatódására számít.

Varsóban a parlamenti újságírói munka korlátozása, a szejm üléstermében folytatott ellenzéki ülősztrájk és az utcai tüntetések miatt robbant ki belpolitikai válság.

„Mit akar tenni Lengyelországgal, Kaczynski képviselő úr?” – tette fel a kérdést a kormányzó Jog és Igazságosság (PiS) elnökének, Jaroslaw Kaczynskinak a Gazeta Wyborcza kommentárja. „Mit akar még? Nem lakott még jól a hatalommal? Úgy akar bevonulni a történelembe, mint a demokratikus jogállam sírásója?

A lengyelek szabadságának sírásója?

A szabad lengyelek fölkeltek, és nem engedik meg önnek azokat a barbár tetteket, amelyeket gúnyos mosollyal hagy jóvá. Világosan megmondták, ennek a hatalomnak vége” – írta a lap.

Kazimierz Michal Ujazdowski, a kormánypárt európai parlamenti képviselője a TVN24 hírtelevíziónak bírálta saját pártját. „A felelősség Kaczynskit és a PiS vezetését terheli. Politikai párbeszédet ígértünk a választóknak, empátiát a különféle álláspontok iránt. A sajtószabadság szejmbeli korlátozása képtelen ötlet, egy ellenzéki képviselő kitiltása az ülésteremből, majd a görcsös ragaszkodás ehhez az intézkedéshez váltotta ki a válságot. Még vissza lehetne lépni, s az ellenzéknek nem maradna ürügye a szejm pódiumának blokkolására” – mondta az EP-képviselő.

A kormányhoz közeli W polityce kommentárja viszont az ellenzéket hibáztatja, intellektuális és politikai gyengeségéről ír. „Nem képes kommunikálni a társadalommal. A diktatúrával, fasizmussal és totalitarizmussal való ijesztgetés nem működik. Az ellenzék tudatosította, hogy demokratikus módszerekkel nem tud gyorsan visszatérni a hatalomba, mert a lengyelek többsége a közvélemény-kutatások szerint ezt nem akarja. Ezért csak a parlamenten kívüli és antidemokratikus módszerek maradnak számára. Ezért további provokációkra és a konfliktus eszkalációjára lehet számítani” – írta a szerző.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?