SZOBÁK, KILÁTÁSSAL

Bár egy-egy elnöki lakosztályban töltött éjszakáért a földi halandók számára megfizethetetlen összegeket kell leperkálni, e luxusapartmanok fenntartása önmagában nem feltétlenül kifizetődő egy-egy szálloda számára.

Bár egy-egy elnöki lakosztályban töltött éjszakáért a földi halandók számára megfizethetetlen összegeket kell leperkálni, e luxusapartmanok fenntartása önmagában nem feltétlenül kifizetődő egy-egy szálloda számára. Az elnöki lakosztályok révén becserkészett hírességek viszont öregbítik a ház hírnevét, és ezzel a drága lakrészek mégiscsak visszahozzák a kialakításukba ölt milliókat.A Budapest Hilton elnöki lakosztályának fürdőszobája alighanem a legelegánsabb szállodai vizesblokk Magyarországon: a helyiség közepén álló fürdőkádból is élvezhető pesti körpanorámát csak a Halászbástya egyik tornya „zavarja”. A három éve felújított, 408-as szobaszámot viselő apartman költsége – a modern és antik bútorokkal, az afgán szőnyeggel és az álomfürdőszobával – mintegy 50 millió forint volt. A Budapest Marriott felújítására 25 millió dollárt költött az amerikai Marriott szállodalánc. Hogy ebből mennyi jutott az elnöki lakosztályra, nem tudják megmondani, az viszont biztos, hogy annak berendezése ugyanolyan, mint bármely más Marriottban. Nemcsak a bútorokat gyártják az Egyesült Államokban, de még a falakon lógó nyomatokat is az egységes „Marriott-ízlés” jegyében szállították. Ma a Budapest Marriott elnöki lakosztálya csak a kilátás tekintetében egyedülálló; a körpanorámás lakást egy villásreggelihez ideális fedett és egy kislakásnyi nyitott terasz egészíti ki.A Kempinski budapesti szállodájának piármenedzsere arra büszke, hogy náluk nincs két egyformán berendezett ház. A Kempinski Hotel Corvinus két – egyenként 224 négyzetméteresre bővíthető – elnöki lakosztálya még egymástól is különbözik. A szállodát „kulcsra készen” megtervező stockholmi AB Living Design a lakosztályokat modern, lakható lakásként képzelte el. A másik elnöki – amelyben a fekete-barna színek és az üveg dominálnak – az újat a régivel keverő, nagyvonalú, visszafogottan hivalkodó lakosztály. Több patinás budapesti szállodában nincs elnöki lakosztály, ilyen például az Astoria vagy a Gellért. Az 1914-ben épült Astoria – amelynek ódon luxusa, bár meglehetősen lelakott, máig hatásos – legszebb lakosztálya a 414-es, ahol a hatvanas évek táján az éjjeliszekrénybe barkácsolt rádió jól megfér a századforduló klasszicizáló bútoraival. „Az őszirózsás forradalom alatt gróf Károlyi Mihály és Andrássy Katinka lakott itt” – mutatja meg a sarokszobát a piármenedzser. A fénykorában a hazai elegancia netovábbját jelentő, ám a háború alatt kiégett Gellért 1959-ig jóformán érintetlenül állt, csak 1972-re végeztek az összes szoba komfortosításával. A kívülről korhű, belülről viszont a hetvenes, a nyolcvanas és a kilencvenes évek ízlését vegyesen tükröző hotel 14 lakosztályának felét felújították, és részben – egy olasz cégtől származó – biedermeier ízű, részben a két háború közötti magyar bútorokkal rendezték be. (hvg)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?