Megéri csatlakozni a törzsutasprogramokhoz

<p>A gyakran utazók már tudják, hogy érdemes hűnek maradni a légitársaságokhoz, légiszövetségekhez, szállodákhoz, szállodaláncokhoz. De milyen előnyre számíthat az utas, vendég, ha felmutatja a hűségkártyát, milyen szintek mit kínálnak?</p><div>&nbsp;</div>

A gyakran utazók már tudják, hogy érdemes hűnek maradni a légitársaságokhoz, légiszövetségekhez, szállodákhoz, szállodaláncokhoz. De milyen előnyre számíthat az utas, vendég, ha felmutatja a hűségkártyát, milyen szintek mit kínálnak?

Légitársaságok

Ma már a legtöbb légitársaság kínál hűségprogramot, igaz, a fapadosoknál nincs ilyen rendszer, ott a törzsutasság nem más, mint egy fizetett szolgáltatás, egy újabb bevételi forrás. A hagyományos fuvarozók többségének van saját programja, így megéri kiválasztani egyet, lehetőleg azt, amelyikkel a leggyakrabban utazunk. Mivel szinte az összes ilyen légitársaság tagja egy légiszövetségnek, ezért azokért a utazásokért is kapunk pontot/mérföldet, amelyik tagja a szövetségnek. Például ha az Air France légitársaságnál gyűjtjük a pontokat – SkyTeam légiszövetség –, akkor ha a KLM, az Alitalia, a Delta és még további 20 fuvarozó járataival utazunk, akkor is nő a mérföldek és a státuszpontok (XP) száma. Ha pedig a Qatar Airways (Onewolrd légiszövetség) törzsutasprogramja mellett döntünk, akkor ugyanúgy nő a pontok száma az olyan repülések után, amelyet a British Airways, a Finnair, az American Airlines és további oneworldös fuvarozók üzemeltettek.

A pontokat ingyenes utazásokra, business class upgrade-re, és egyéb kedvezményekre válthatjuk be (akár a reptéri boltban is levásárolható). A státuszpontok pedig azt határozzák meg, hogy milyen szintű törzsutasok vagyunk – alap, ezüst, arany, platina (bár néhol más a neve, de kb. ezek a szintek vannak). Mivel sok programban viszonylag könnyen elérhető az ezüst, vagy az arany szint, ez számos előnyt kínál az utasoknak – a business sorban lehet bejelentkezni a járatra, a biztonsági ellenőrzés is gyorsabb, be lehet menni a reptéri váróba (aranykártyások egy vendéget be is vihetnek magukkal), ahol ingyenesen fogyaszthatnak (meleg ételek, italok, sok helyen zuhanyzó és egyéb kényelmi szolgáltatások is vannak), és ami ma már nagy kincsnek számít: mindig jár a jegyhez ingyenes feladható csomag – amely az elsők között jelenik meg a szalagon. És a pontok száma is minden esetben több, mint az alap. Ha sokat utazunk, akkor lehet két-három ilyen kártyánk is, lehetőleg egy légiszövetség egy légitásaságánál. Ha okosan és tudatosan utazunk, akkor viszonylag könnyen összegyűjthető a szükséges mennyiségű pont, és már foglalhatjuk is az ingyenjegyet egy általunk választott célállomásra.

Szállodák

Szállodáknál is hasonló a helyzet, mint a légitársaságoknál, azaz itt is több hotellánc van, amelyek egységes törzsvendégprogramot kínálnak. A szállodák annyiban vannak előbbre a légitársaságoknál, hogy a láncok már csak egy törzsvendégprogramot kínálnak. Természetesen azoknak a hoteleknek is van/ lehet ilyen szolgáltatásuk, amelyek nem tagjai egyetlen láncnak sem. Itt is vannak szintek, ahogy  a légitársaságoknál, alap, ezüst, arany, platina – a szintek között a kapott pontok vagy az eltöltött éjszakák száma alapján lehet feljebb lépni. A hotelláncok speciális kedvezményeket, akciókat kínálnak a törzsvendégeknek, ha pedig az alapnál magasabb a státusz, akkor még nagyobb figyelemre számíthatunk – például ingyenes korai bejelentkezés/késői kijelentkezés, ingyenes wifi, ingyenes reggeli, jobb szoba, magasabb kategóriájú szoba. A kapott pontok ez esetben is ingyenes éjszakákra jogosítanak, vagy pluszkedvezményt kapunk értük, de olyan program is van, amely a pontokat eurókra váltja, és azt fel lehet használni egy következő foglalásnál.

Ahogy a légitársaságoknál, a hotelláncoknál is megéri hűnek maradni egyhez, így gyorsabban nőnek a pontok, és sokkal nagyobb figyelemre számíthatunk. Például ha este indul csak a járatunk, és nem szeretnénk kijelentkezni már délben, akkor megkérhetjük a recepciót, hogy maradhassunk későbbig a szobán. Plusz egy órát a legtöbb helyen adnak, de ha például ezüstkártyánk van, akkor a plusz öt óra is elintézhető. Mivel a hotelláncok egyik jellemzője, hogy minden kategóriára van kínálatuk, ezért bárki használhatja a törzsvendégprogramot. Például az Accorhotels láncnak vannak ötcsillagos hotelei (Sofitel, Pullman, Grand Mercure, Rixos), négycsillagosok (Novotel, Mercure) és alacsonyabb, három- és kétcsillagos kategória is (Ibis). Hasonló a helyzet a Marriott, a Radisson, vagy a Hilton szállodaláncnál is. Mivel minden egyes programnak megvannak az előnyei, hátrányai, nehéz összehasonlítani őket, de az Utazás Extra mellékletünkben hamarosan példákkal illusztráljuk az egyes programok előnyeit, hátrányait.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?