<p>Utazásaink tervezése közben érdemes alaposnak lenni, nem szabad bedőlni az első, sokszor kedvezőnek hitt, de végül kedvezőtlen ajánlatoknak. Ez ugyanis egyfajta „fapados” hozzáállás, pedig sokkal olcsóbb,ha már a foglaláskor figyelünk a részletekre.</p>
Kerüljük a fapados gondolkodást
Számos légitársaság, szálloda vagy utazási iroda még mindig csak egy bizonyos részét tünteti fel az áraknak, nem pedig azt az összeget, amelyet az utasnak ki kell fizetnie. Vagy bizonyos szolgáltatásokat extraként kezel, ezért ezeket külön ki kell fizetni, ami tovább növeli a számlát. Könnyen lehet, hogy egy olcsónak hitt szálloda végül drágábba kerül, mint egy ötcsillagos szállodai szoba.
Szállodák
Bár a hotelfoglalásnál nincsenek repülőtéri illetékek, de a szállodák megtalálták annak a módját, hogyan rejtsék el a költségeket, hogy elsőre kedvezőnek tűnjön az amúgy kedvezőtlen ár. Például sok szálloda külön illetéket számol az internetért, néha nem is keveset (10–50 euró naponta!). Vannak azonban olyan hotelek is, amelyek nagyon drágán adják a reggelit, számos szálloda azonban ezt a szolgáltatást – ahogy az internetet is – ingyen adja, vagyis az már benne van az árban. De néha szolgáltatási díj címen akár 5–25 eurót is elkérnek, naponta. És még sorolhatnánk a trükköket. Ezért érdemes a szállodáknál megnézni, milyen tételeket tartalmaz az alapár, mi az, amit még azon felül kell fizetni. Ideális az, amely már tartalmazza az összes adót és illetéket, és az árban benne van a reggeli és az internet is.
Utazási irodák
Az utazási irodák is számos trükköt bevetnek, hogy a meghirdetett ár minél kedvezőbb legyen. Sokszor a reptéri illetéket, az adókat, a kerozinpótdíjat külön kell fizetni, ezenkívül előfordul még, hogy szervizdíj, vízumdíj, egyéb pótdíjak, és az eredeti összeg máris megemelkedik, sokszor 150–500 euróval is! Előfordul, hogy az iroda all inclusive szállodaként tünteti fel az ajánlatot, de ezért külön díjat számol fel. ezért amikor foglalunk vagy a nyaralóhelyet keressük, akkor is érdemes a végső árat összehasonlítani, annak alapján dönteni.
Repülőjegy
A fapadosok bevett szokása, hogy csak a repülőjegy árát hirdetik, az összes többi illetéket nem. Újabban már a reptéri illetékkel jelennek meg az árak, ám minden más szolgáltatás – a kézipoggyász, a feladott poggyász, az online check in díja, a beszállókártya díja stb. – extra, amiért jelentős összegeket számol fel a légitársaság. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy külön kell fizetni a fedélzeti ellátásért is, valamint azért is, hogy ha ki akarjuk választani, melyik ülésen szeretnénk ülni az utazás során. Ezekhez az díjakhoz számos más költség is tartozik, ezek közül a legjelentősebb, a repülőtér–város– repülőtér transzfer, mely elég drága, mivel a fapadosok a távolabbi, ezért nehezebben megközelíthető repülőtereket használják. A repülőjegy-vásárláskor is érdemes körültekintőnek lenni, hogy valóban a legkedvezőbb áron foglaljuk le a repülőjegyet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.