Az ünnepi ajándékvásárláskor sokunknál felmerül az ötlet, hogy mi lenne, ha most nem egy tárgyat, eszközt vagy egyebet ajándékoznánk szeretteinknek, hanem például egy (közös) élményt, azaz utazást. Előnye, hogy könnyű beszerezni, megszervezni, viszont van néhány szempont, amire figyelni kell, mielőtt megnyomjuk a foglalás gombot.
Ajándékozzunk utazást karácsonyra! - mire figyeljünk a foglalásnál
Számos utazási ajánlatot találunk az interneten, a hírlevelekben, választhatjuk a népszerű kuponos akciók egyikét, foglalhatunk wellnessüdülést, szállást, tengerparti nyaralást, repülőjegyet vagy akár egy egész utazási csomagajánlatot is. Lássuk, melyik verziónál mire kell ügyelni.
Kuponos ajánlatok: ha a kuponos akciókat kínáló oldalakon foglalnánk karácsonyi ajándékot szeretteinknek, akkor elsősorban arra kell ügyelni, hogy ellenőrizzük, milyen feltételei vannak a kupon felhasználásának, az meddig érvényes, mit tartalmaz az ár (vannak-e extra költségek), van-e olyan időszak, amikor nem lehet használni – például bizonyos hétvégék, ünnepnapok. Általában a kuponok egy évig érvényesek, de ez lehet lényegesen rövidebb is.
Utazási irodák ajánlatai: az egyik legegyszerűbb megoldás – akár online is foglalhatunk. Ha megvan a kiválasztott dátum, helyszín, nincs más dolgunk, mint lefoglalni az utazást – legyen szó nyári tengerparti nyaralásról, egzotikus kirándulásról vagy akár körutazásról, esetleg ezek kombinációjáról. Fontos, hogy ezek az utazások már nem módosíthatók – sem a név, sem az utazás időpontja. Így csak akkor érdemes ilyet ajándékozni, ha biztosak vagyunk benne, hogy a megajándékozott el tud utazni az általunk meghatározott időpontban.
Wellnessüdülés: Az egyik legnépszerűbb ajándék – a legtöbb wellness-szálloda kínál ajándékutalványt (vouchert), amelyet, hasonlóan a kuponos ajánlatokhoz, általában egy évig használhatunk fel, a megadott feltételek szerint. Itt csak a nevet kell megadni, és már el is készül az utalvány – sok hotel speciális, karácsonyi utalványt is kínál, amelyet e-mailben, vagy akár nyomtatva el is küld. Konkrét dátumra nem érdemes foglalni, mivel jobb, ha a megajándékozott döntheti el, mikor szeretné felhasználni az utazást.
Repülőjegy: a repülőjegy-foglalás egy kicsit kockázatosabb, mivel az olcsó jegyek egyik hátránya, hogy azok nem módosíthatók. Így csak akkor érdemes repülőjegyet venni, ha biztosak vagyunk benne, hogy szerettünk el tud utazni az általunk választott időpontban. Néhány tarifatípus lehetővé teszi a dátum megváltoztatását, ám ilyenkor nemcsak az egyszeri módosítási díjat kell kifizetni, de a jegyárkülönbözetet is (azaz azt a részt, amennyivel foglalási árhoz képest drágább a jegy a módosítás napján). Fontos, hogy a nevet pontosan adjuk meg, úgy, ahogy az az útlevélben, személyiben szerepel – mivel a légitársaságok legfeljebb három betűnyi eltérést tolerálnak a névben, azzal, hogy az nem módosítja érdemben az utas személyazonosságát.
Szállás: Ha szállást foglalunk (esetleg a repülőjegy mellé), akkor szintén figyelni kell a szobaár feltételeire. Ajándékként a legjobb, ha olyan hotelszobát foglalunk, amely ingyenesen módosítható, lemondható, mert ezzel jelentősen nő a rugalmasság. Ajándékutalvány: az utazási szolgáltatók többsége kínál ajándékutalványt, amely általában nem egy konkrét helyre, szállodába, szolgáltatásra szól, hanem egy megadott keretet kínál, amelyet kód formájában tudunk felhasználni egy későbbi foglaláskor. Akkor a választott utazás ára az utalvány értékével lesz alacsonyabb.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.