7 trükk, ha jobb szobát szeretnénk a hotelben

A törzsvendégeknek nagyobb figyelem jár

Az utazásaink során a legtöbben hotelekben szállunk meg, ám egy jó nyaraláson, városlátogatás, tengerparti üdülés során nem mindegy, milyen minőségű a szoba, hiszen, ha az rossz, szakadt, akkor az nagyon kellemetlenné teszi az utazást, ellenben, ha jó, vagy még luxusminőség vár a szállodai szobában, akkor az még egy szinttel növeli az utazás élményét. Most – utazási tapasztalataink alapján – 7 trükköt árulunk el, hogy jobb szobát kapjon.

Talán kevesen tudják, hogy a legtöbb hotelben – akár kategórián belül is – több fajta szoba létezik, sok olyan van, amelyre ráfér a felújítás, de vannak felújított, modern szobák is. Így nem mindegy, hogy melyikhez ad kártyát a recepciós.

Ami a legfontosabb, ma már a szállodáknak rendkívül fontos, hogy a vendégek elégedettek legyenek, hiszen tudják, hogy ha rossz szájízzel távozunk, akkor annak hamarosan nyoma lesz az internetes értékelő oldalakon, és ez elriaszthatja a még csak foglalni tervező vendéget. Éppen ezért általában mindent megtesznek, hogy jól érezzük magunkat, sokszor egy csillaggal magasabb szolgáltatást, vendégélményt kínálva. Nekünk pedig foglalás előtt nem szabad megfeledkezni arról, hogy ellenőrizzük, mit írnak a választott hotelről azok az utasok, akik már jártak ott – a Tripadvisor oldalon nemcsak értékelések, de képek is vannak, így azonnak kiderül, ha rossz a szolgáltatás, lepukkantak a szobák és barátságtalan a személyzet. Most hét olyan tippet osztunk meg olvasóinkkal, amely segít abban, hogy jobb minőségű szobát kapjunk a hotelben. Nem mindegyik működik mindenhol, így fel kell mérni, melyiket használjuk ahhoz, hogy a lehető legjobb szobát kapjuk.

1. Legyünk kedvesek!

Az egyik legfontosabb, hogy amikor a recepcióssal intézzük a bejelentkezést, akkor mindig figyeljünk, mosolyogjunk rá, legyünk kedvesek. Ha ő adja a szobát, akkor biztosan igyekszik az elérhető legjobbat kiadni, ha viszont már előre ki van osztva a szobaszám, akkor egy esetleges reklamációnál biztosan megtérül a kedvességünk, barátságosságunk.

2. Ellenőrizzük a szobát!

Amint belépünk a szobába, még a kipakolás előtt ellenőrizzük a szobát, hogy minden megfelel-e, tiszta-e, megfelelő-e a kilátás (nyilván ha városra nézőt foglalunk, akkor nem várhatjuk el, hogy a tengerpartra néző szobát kapjunk). Ha valami nem stimmel, és szeretnénk szobát cserélni, akkor azt azonnal jelezzük a recepción – ilyenkor általában segíteni, cserélni szoktak, ha van szabad hely.

3. Baksis, azaz borravaló

Ez a módszer nem mindenhol működik, elsősorban az ázsiai, arab országokban érdemes próbálkozni vele. A lényege, hogy egy kis borravalót adunk a recepciósnak (bejelentkezéskor az útlevélbe helyezve), aki ezt követően biztosan mindent megtesz, hogy jó szobát kapjunk, lehet, eggyel magasabb kategóriájút is.

4. Legyünk törzsvendégek!

Ha gyakran utazunk, akkor érdemes kiválasztani egy szállodaláncot, és annak hoteljeiben megszállni, és csatlakozni a lánc törzsvendégprogramjába (a kisebb láncoknak, vagy a hoteleknek is van ilyen programjuk). A láncok előnye, hogy a világ legtöbb országában vannak hoteljeik, mindenféle árkategóriában, így mindenhol találunk megfelelő szállást. Ha gyakrabban szállunk meg a láncok egyik hoteljében, akkor gyorsan elérjük a magasabb, ezüst, arany vagy platina szintet, ezekhez pedig automatikusan jobb szobák, kiemelt figyelem, és egyéb ajándék (gyümölcstál, sütemények a szobában, akár egész napos ingyenes étel- és italfogyasztás a hotel kiemelt vendégek számára fenntartott lounge-csában) is jár.

5. Használjunk arany/ platina hitelkártyát!

Ez a módszer korábban nagyon jól működött, most azonban már nem annyira tuti tipp: a lényege, hogy a legmagasabb szintű bankkártyánkat, hitelkártyánkat – arany vagy platina – adjuk a recepciósnak a bejelentkezéskor (akkor is, ha a szoba már ki van fizetve, hiszen úgyis kérnek majd ilyet garanciaként). Ha ezt látják, akkor sokszor jobb szobát adnak – igaz, ez a módszer még pár évvel ezelőtt gyakrabban működött, mint manapság, de érdemes kipróbálni.

6. Érkezés előtt írjunk a szállodának!

A foglalás után írjunk a szállodának, ha speciális igényeink vannak, hiszen a hotelek szeretik az elégedett vendégeket, és ha jelezzük, akkor biztosan teljesíteni fogják. Ilyen lehet, ha modern szobát szeretnénk, ha magas emeleti szobában szeretnénk megszállni, esetleg, ha a kilátásban van valamilyen preferenciánk. Ha gyakori vendégek vagyunk az adott szállodaláncnál, azt is megemlíthetjük, miért választjuk mindig ezt a láncot, a menedzserek szeretik a dicsérő szavakat. Fontos azonban, hogy ne legyünk pofátlanok, azaz ha alapszobát foglalunk, akkor ne kérjünk tengerre néző kilátást…

7. Írjunk értékelést!

Ha hazaértünk az utazásból, mindig írjunk értékelést az interneten – ezt már a szállodának írt levélben is belinkelhetjük, miket írtunk korábban. Ezzel az utastársainknak is segítünk a választásban, másrészt a gyakran értékelést író vendégekre különösen odafigyelnek a hotelekben, hiszen semmit sem szeretnének jobban, mint az elégedett vendég pozitív értékelését olvasni az internetes fórumokon.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?