Waltner mesterhármasa

Budapest. Kedden este a Debrecen–FTC találkozóval kezdődött a labdarúgó NB I, 19. fordulója, a többi meccset tegnap játszották. A sereghajtó Vasas legyőzte a Haladást, a Kispest küzdelmes találkozón nyert az Újpest ellen.

Debrecen–Ferencváros 0:1 (0:1)

Góllövő: Gyepes (34.). Játékvezető: Szabó, 6000 néző. DEBRECEN: Bíró–Bernáth, Kuttor, Alekszics, Hanák–Böőr, Turján (80. Tiber), Sketiani, Szatmári (46. Radojicsics)–Bajzát, Nenadics (46. Kerekes). FERENCVÁROS: Szűcs–Hrutka (72. Cheregi), Lipcsei, Dragóner, Balog–Pinte, Gyepes, Vén, Zombori (77. Szkukalek)–Jovics (90. Kuznyecov), Fülöp. Közepes színvonalú mérkőzésen egy szerencsés találattal győzött a valamivel jobban játszó Ferencváros.Vasas–Haladás 2:1 (2:1)

Góllövők: Maróti (3.), Zrlics (33.), ill. Japa (51.). Játékvezető: Dubraviczky, 1500 néző. VASAS: Nôta– Schindler, Juhár, Tóth A., Kovrig– Maróti, Szili, Hegedűs, Tóth N.– Gyánó (77. Nagy S.), Zrlics (90. Zsolnai). HALADÁS: Takács–Czeglédi (34. Japa), Horváth, Nagy G., Tóth P. (57. Nagy L.)–Kaj (69. Arnon), Némethy, Somfalvi, Halmosi– Preisinger, Filipovics. Alacsony színvonalú mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó, sereghajtó hazai együttes megérdemelten tartotta otthon a három pontot.Zalaegerszeg–Sopron 4:1 (0:0)

Góllövők: Waltner (62., 65, 68.), Egressy (90.), ill. Tóth I. (85.). Játékvezető: Kassai, 7500 néző. ZTE: Turi–Kocsárdi, Urbán (46. Babati), Csóka, Szamosi–Nagy L. (62. Sabo), Molnár, Balog, Egressy–Kenesei (76. Róth), Waltner. SOPRON: Farkas–Vincze (66. Nagy T.), Csiszár, Varga–Orabinec, Sifter (56. Sira), Somogyi, Nagy Zs. (52. Tóth I.), Salagean–Bausz, Tóth M. A vendégek végig a védekezésre helyezték a hangsúlyt, az első félidőben ezt még sikerrel tették, de a második félidőben feljavultak a hazaiak (Waltner három gólja hat perc alatt eldöntötte a három pont sorsát!) és megérdemelten nyertek.MTK–Videoton 1:0 (1:0)

Góllövő: Ferenczi (18.). Játékvezető: Hanacsek, 1500 néző. Kiállítva: Gajics (86.). MTK: Hajdu– Komlósi, Szmiljanics, Elek–Madar (56. Balaskó), Zavacky, Lazics, Illés, Füzi (85. Kanta)–Ferenczi (73. Horváth), Branezac. VIDEOTON: Milinte–Kovács, Pomper, Vilotics, Bekő–Szalai (71. Földes), Komódi, Némedi, Tóth (32. Csató), Hamar (80. Usvat)–Gajics. A rendkívül alacsony színvonalú első félidőt egy még gyengébb második követte. A játékosok 90 percen át minden elképzelés nélkül össze-vissza rugdosták a labdát, és csak elvétve passzoltak pontosan. A valamivel kevesebbet hibázó hazaiak egy támadást pontosan fejeztek be, s ezzel bebiztosították győzelmüket.Győr– Dunaferr 2:2 (2:1)

Góllövők: Baumgartner (8.), Szanyó (12.), ill. Salamon (17.), Sowunmi (67.). Játékvezető: Bukovics, 2000 néző. Kiállítva: Vasas (65.), ill. Salamon (63.). GYŐR: Molnár–Dienes, Stark, Böjte– Mracskó, Farkas, Szanyó (81. Golovics), Vasas–Baumgartner, Oross (62. Bognár), Dulcea (70. Nicsenko). DUNAFERR: Bita–Molnár, Salamon, Éger (46. Kóczián), Kiss– Zováth, Mészáros (66. Baranics), Rósa, Lengyel–Sowunmi, Penksa. Eseményekben gazdag, közepes színvonalú mérkőzésen, izgalmas hajrában született az igazságos döntetlen.Kispest– Újpest 1:0 (0:0)

Góllövő: Németh (47.). Játékvezető: Hajdó, 2000 néző. KISPEST: Udvarácz–Németh, Lőrinc, Balint, Müller–Lipták (46. Dubecz), Pintér, Piroska (90. Kovács), Aranyos–Borgulya (53. Faragó), Sasu. ÚJPEST: Posza–Medgyesi, Galashek, Kunzo, Pető–Erős, Poljakovics, Dvéri (80. Frunza), Lőw–Tokody, Vagner (70. Herczeg). Az első félidőben a Kispest játékában volt több ötlet, de gólt nem sikerült szereznie. Fordulás után viszont már első támadásából gólt ért el a hazai csapat, és ezt követően hiába támadott az Újpest, nem sikerült egyenlítenie. A kulturáltabban futballozó vendéglátók rászolgáltak a három pontra.