SPORTHĺRADÓ

Kialakult a magyar teremlabdarúgó-bajnokság döntőjének mező-nye. Vasárnap este Szegeden kiderült, hogy a házigazda és címvédő Debrecen mellett a Balaton FC, a Győr, a Sopron, a Szeged és az FTC küzdhet meg a bajnoki címért. A zöld-fehérek három győzelemmel harcolták ki a továbbjutást.
Bodrogi László a 32.

Bodrogi László a 32. helyen végzett az ausztrál országúti kerékpáros körversenyen, miután a hatodik, utolsó szakaszon 71. lett. A záró etapot a hazai Cook nyerte, míg összetettben honfitársa, Patrick Jonker győzött.

Nyolcvanöt éves korában elhunyt Fanny Blankers-Koen a hollandok négyszeres olimpiai bajnok atlétája, akit 1999-ben a XX. század legjobb atlétájává választották

Az NBA-ben szereplő Boston Celtics határozatlan időre szám-űzte a csapattól Vin Bakert, miután a négyszeres All Star-válogatott kosaras félbehagyta az alkoholelvonó kezelést.

Kilencven éves korában elhunyt Leónidas da Silva, a brazilok legendás labdarúgója, aki az 1938-as világbajnokságon gólkirály lett. Az Alzheimer-kórban szenvedő egykori csatár életének utolsó tíz évét egy Sao Paulói kórházban töltötte.

Villám sújtott halálra egy krikettezőt az ausztráliai Nowrában. A Sydneytől 120 kilométerre lévő kisvárosban épp egy jótékonysági mérkőzés zajlott, amikor villám csapott a pályába, és egy 31 éves játékos a helyszínen életét vesztette.

A magyar Hormay Adrien nyerte a budapesti párbajtőr Világ Kupa-versenyt. Mincza Ildikó iharmadik lett.

Labdarúgó Afrika Kupa, 1. forduló: Tunézia–Ruanda 2:1, Egyiptom–Zimbabwe 2:1, Guinea–Kongó 2:1.