Nagy a tolongás az élbolyban

Pozsony. Az élvonalbeli futballbajnokság hétvégi mérkőzésein két hazai siker, két döntetlen és egy vendéggyőzelem született. Nagy a tolongás az élbolyban, három csapat is 27 pontot gyűjtött, jobb gólkülönbségükkel a rózsahegyiek vezetik a tabellát. Jó iramú mérkőzést hozott a bajnok Inter ligeti vendégjátéka, a sárga–feketék két ízben is vezettek, ám a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük.

Czinege (balra) és Šoltis csatázik a labdáért a vasárnapi Petržalka–Inter pozsonyi rangadón (2:2).TASR-felvételGyőzelemmel mutatkozott be Miroslav Svoboda a Slovan kispadján, védencei 2:0-ra legyőzték a kassaiakat. Hiába játszottak a mezőnyben tetszetősen a keletiek, a kap- előtt elfogyott a tudományuk. A rózsahegyi együttes a vártnál nehezebben szerezte meg a három pontot a sereghajtó Dubnica otthonában. Jelentős fölényben futballoztak a vendégek, ám a találkozó sorsát eldöntő gólra 93 percet kellett várni, amikor a csereként beállt Špánik talált Poštrk kapujába. A rózsahegyi együttesben két belorusz labdarúgó is szóhoz jutott, a középpályás Koritko és a csatár Sztripejkisz.

Meglepetésnek számít, hogy az utóbbi időben jó formában szereplő púchovi együttes hazai pályán csupán döntetlent ért el az eperjesi együttes ellen. Annál is inkább, mert a Tatran Micák kiállítása miatt 65 percen át emberhátrányban futballozott. Kevesen számítottak arra, hogy egy gyors kontra végén Šlahor találatával vezetnek majd az eperjesiek, s csak az első félidő hajrájában sikerült egyenlíteniük a vendéglátóknak.

Öt gólt hozott a Žilina–Trenčín mérkőzés, a katonák kezdtek jobban, s Nečas góljával vezetést szereztek. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, és sikerült fordítaniuk.