Magyarország negyeddöntős

Két meccs, három pont és biztos hely a negyeddöntőben – ez a magyar válogatott mérlege a hétvégén. Görbiczék pontot mentettek a németek ellen (30:30), vasárnap pedig megverték a románokat (34:31).

Pálinger Katalin bravúrjai is kellettek a magyar válogatott jó hétvégéjéhezSITA/AP-felvételMAGYARORSZÁG–NÉMETOR-SZÁG 30:30. A magyar válogatott rendkívül izgalmas végjáték után 30:30-as döntetlent játszott a német csapattal. A magyarok sokkal jobban játszottak, mint bármikor korábban a tornán, de az utolsó 10 percben csak három gólt lőttek, miközben hetet kaptak. Németh András szövetségi kapitány így értékelte a találkozót: „A mai kézilabda a kiélezett végjátékról szól. Ha elkapsz egy hosszú jó sorozatot, nem kell a végén idegeskedned, azonban ha az ellenfél felpörög, akkor bármi lehet. A spanyolok ellen mi engedtünk ki kétgólos vezetést a kezünkből, most a németek.”

MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 34:31. Vasárnap azok a románok vártak Görbiczékre, akik még nem vesztettek pontot a vb-n, s az első félidőben magyar szempontból többször ijesztő volt az állás: a románok már hat góllal is vezettek. A második félidőben viszont varázslatos harminc percet produkált a magyar válogatott. A sikerből Tóth Tímea 14, Görbicz Anita 10 góllal vette ki részét. A csapat ezzel bejutott a negyeddöntőbe.

Ma szünnap van a vb-n. (mti, ú)

VB-KRÓNIKA

Középdöntő

I. csoport: Macedónia–Franciaország 23:29, Horvátország–Angola 28:34, Norvégia–Oroszország 22:20, Macedónia–Angola 25:33, Norvégia–Horvátország 35:29. Oroszország–Franciaország – lapzárta után ért véget.

1. Norvégia 4 4 0 0 123:97 8

2. Angola 4 3 0 1 122:112 6

3. Oroszország 3 2 0 1 77:69 4

4. Franciaország 3 2 0 1 84:78 4

5. Horvátország 4 0 0 4 108:127 0

6. Macedónia 4 0 0 4 92:123 0

II. csoport: Németország–Magyarország 30:30 (14:17), Lengyelország–Koreai Köztársaság 33:37, Spanyolország–Románia 19:32, Spanyolország–Koreai Köztársaság 28:26, Magyarország–Románia 34:31 (14:16). Németország–Lengyelország – lapzárta után ért véget.

1. Románia 4 3 0 1 132:113 6

2. Magyarország 4 2 2 0 118:113 6

3. Németország 3 2 1 0 92:81 5

4. Spanyolország 4 1 1 2 98:114 3

5. Koreai Közt. 4 1 0 3 116:124 2

6. Lengyelország 3 0 0 3 92:103 0Alsóház, helyosztók

A 23. helyért: Ausztrália–Paraguay 14:16. A 21. helyért: Dominikai Köztársaság–Kína 16:35.

A 17. helyért: Kazahsztán–Kongó 26:27.

A 15. helyért: Ausztria–Tunézia 23:30.