Kikaptak a magyarok

Pozsony. Kedden rendezték a női kosárlabda Euroliga playoff-negyeddöntőjének első mérkőzéseit, s a szenzáció nem maradt el: a háromszoros Euroliga-győztes Bourges, az A-csoport legjobbja saját pályáján szenvedett vereséget (58:66) a B-csoport negyedik helyén végzett Parmától.

Nem kísérte szerencse a magyarok szereplését, mindkét csapat kikapott: a Pécs Valenciennes-ben (70:75), a Sopron Rózsahegyen (83:96).

Az edzők véleménye, Rátgéber László (Pécs): „A hajrában azt hittem, meg tudjuk fordítani a mérkőzést, de néhány apróbb hiba miatt ez nem sikerült. Jövő héten viszont még visszajövünk Valenciennes-be.“ Magyarán: a mai visszavágót megnyeri a Pécs, s a harmadik találkozó dönt a továbbjutás sorsáról.

Farkas Sándor (Sopron): „A második negyedben dőlt el a találkozó, amikor a Ružomberok könyörtelenül kihasználta a hibáinkat. Láttam biztató jeleket, így remélem, otthon legyőzzük a szlovákokat, és a jövő heti ki-ki meccsen kiharcoljuk a továbbjutást.“

Natália Hejková (Ružomberok): „Nem is nagyon kellett erőlködnünk a győzelemért, csak az első tíz percben volt kiegyenlített a mérkőzés. Tekintettel a playoff-sorozat fontosságára, váratlanul szép összecsapást láthattunk. Már csütörtökön el akarjuk dönteni a párharc kimenetelét.“

Az említett keddi találkozóknak – ide tartozik még a Gdansk-Como (104:64) mérkőzés – ma lesz a visszavágójuk. Két győztes mecscsig tart a sorozat. (sr)