Kik kerülnek még dobogóra?

Pozsony. Tulajdonképpen tét nélküli meccsek voltak a bajnokság szombati fordulójában. A bajnok és a négy kieső már ismert, most csak az volt a kérdés, ki szerzi meg a második és a harmadik helyet. Erre még három csapat pályázik. A rimaszombatiak 2:0-ra nyerték a szenciek elleni rangadót, így továbbra is versenyben vannak az éremért.

DAC–B. BYSTRICA 0:3 (0:2). Góllövők: Vyskoč (23.), Bartoš (27. és 65.). Játékvezető: Somoláni, 450 néző. A DAC játékosai a Vágsellyén lejátszott meccs kezdete előtt rózsacsokorral, pezsgővel köszöntötték az élvonalba jutott ellenfelüket. Akkor még talán senki sem gondolta, hogy a mérkőzés folyamán is udvarias házigazda módjára viselkednek a sárga-kékek. DAC támadásokkal indult a párharc. Előbb a 12. percben Buka leadás helyett lövést választott, három perccel később M. Kozák sokáig pepecselt a labdával, s odalett a kínálkozó helyzet. Az első percek óvatos játéka után feljöttek a vendégek. A 23. percben G. Majoroš hibájából Bartoš szerzett labdát, elviharzott a bal szélen, s jól időzített gólpasszából az üres kapu előtt felbukkanó Vyskoč húzott hasznot. A 27. percben Libič lövését Belán Bartoš elé tenyerelte, aki habozás nélkül a hálóba lőtt. A 46. percben Šimček ziccert hibázott, az ötösről a kapusba lőtte a labdát. Az 59. percben Belán remekelt, előbb M. Sovič lövését hárította, majd Vaculčiakét is kivédte. A 65. percben azonban már tehetetlennek bizonyult, Bartoš higgadtan gurított a hálóba. A 75. percben a csereként beállt Bognár szépíthetett volna, fejese azonban a lécről a mezőnybe vágódott. Milan Albrecht tanítványai a tavaszi idény leggyengébb produkciójával ismét csalódást okoztak a Duslo-stadionban. DAC: Belán–Guza, Loj, J. Ďurica–Buka, Straka G., G. Majoroš, Šimček (74. Bognár), Sárkány–M. Kozák, Privarčák (69. Seleš). (ái)

RIM. SOBOTA–SENEC 2:0 (2:0). Góllövők: Kubala (17.), Sikorjak (24.). Játékvezető: Straka, 412 néző. Sárga lap: Ďuriš, ill. Lukáč, Piatka, Volf. A meccset Nagyrőcén játszották. A rimaszombatiak minden tekintetben felülmúlták ellenfelüket. A kezdeti tapogatózás után végig Piszárék uralták a játékot. A 15. percben Staš lövésével még megbirkózott Kollár kapus, ám két perccel később Kubala 25 méterről megeresztett lapos bombája utat talált a hálóba. A 24. percben ismét örülhettek a hazai drukkerek, Staš önzetlen átadása után Sikorjak senkitől nem zavartatva tisztán lőtt a kapuba. Fordulás után ismét Szikora edző védencei kezdtek jobban, Sikorjak és Piszár is helyzetbe került, de a védelem üggyel-bajjal tisztázott. Az egyre idegesebben játszó vendégek egyre több felesleges durva szabálytalanságot követtek el, a játékvezető pedig nehezen tudta kézben tartani a mérkőzést. A 71. percben Kubala és Piszár szemet gyönyörködtető akciója után a rimaszombati gólvágó éles szögből a kapust találta el, tíz perccel később pedig Kubala lövése a felső lécről kifelé vágódott. A hosszabbítás perceiben a vendégek még szépíthettek volna, de Benko résen volt. A hazai pályán továbbra is veretlen gömöriek így megszakították a gyenge játékával csalódást keltő szenci gárda nyolc meccsen át húzódó veretlenségi sorozatát. (bt)

LIČARTOVCE–HUMENNÉ 3:0 (1:0). Góllövők: Krakovský (43., 72.), Šimko (90.). Játékvezető: Richtárik, 500 néző. Piros lap: Turok-Heteš (59. – Humenné), HUMENNÉ: A hazaiak az egész meccs folyamán nagy fölényben játszottak,

V. LEVÁRE–DUBOVÁ 4:2 (2:2). Góllövők: Gumán (26., Lipnický 41.), Lojdl (54.), Šulla (59.), ill. Stacho (24.), Kamenský (45.). Játékvezető: Ihringová, 170 néző. A meccs elején a hazaiak 2:0-es vezetésre tettek szert, a vendégek egyenlítettek, de a szünet után már csak a vendéglátók rúgtak gólt.

DEVĺN–TOPOLČANY (1:4 (1:3). Góllövők: Keller (2.), ill, Bugár (26., 28., 42.)., Sciranka (62). Játékvezető:; Hrčka, 80 néző. A hazaiak gyors gólt szereztek, de később nem tudtak ellenállni a vendégeknek, elsősorban Bugár sziporkázott, aki mesterhármassal megfordította a meccs állását.

ČAŇA–SENICA 1:2 (1:1). Góllövők: Maďarík (31), ill. Bajan (38.), Hejčík (69.). Játékvezető: Šulek, 250 néző. Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés. A hazaiak játszottak enyhe mezőnyfölényben, de a három pontot a vendégek szerezték meg. PODBREZOVÁ–PREŠOV 3:1 (2:0): Góllövők: Pelegrin (20.), Krochta (37.), Sani (72). Ill. Kovalík (65.). Játékvezető: Vnuk, 350 néző. Két fejes góllal szereztek vezetést a hazaiak, s utána már csak az eredmény tartására törekedtek.

SLOVAN B–NITRA 1:1 (1:0). Góllövők: Jurko (9.), ill. Bakoš (87.). Játékvezető: Tomčík, 50 néző. Érdekes játékot hozott a mérkőzés.

16 .V. Leváre 28 2 6 20 18:62 12

Az utolsó előtti, 29. forduló mérkőzéseit június 14-én, szombaton 17.30 órakor rendezik: Humenné–DAC, Slovan B–Rim. Sobota, Nitra–Podbrezová, Prešov–Čana, Senica–Devín, Topoľčany–V. Leváre, Dubová–Ličartovce, B. Bystrica–Senec. (sr)