III. LIGA NYUGATI CSOPORT, 13. FORDULÓ

* Topoľčany–J. Bohunice                  1:0 (1:0)

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Alacsony színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb hazaiak szereztek három pontot. G.: 11. Nemčický. Jv.: Poruban, sárga lap: Lukáč, 350 néző.

* Nemšová–Bánovce         1:1 (1:0)

A vendéglátók már a 10. percben előnyhöz jutottak, ám nagy riválisuk a végjátékban kicsikarta az egyenlítő találatot. A pontosztozkodás azonban a játék képe alapján igazságosnak mondható. G.: 10. Krchňávek, ill. 81. Šebo. Jv.: Kalčík, sárga lap: Verchola, ill. Valach, J. Pristach, 250 néző.

* Komárno–Levice         0:2 (0:1)

Már a második percben gólt lőhettek volna a lévaiak, Havran azonban elpuskázta a ziccert. A „violák“ védelme gyakran hibázott, ami a kontrákra játszó vendégek malmára hajtotta a vizet. Chmelo már a 10. percben betalált Tóth hálójába. Fordulás után igyekezete ellenére sem tudott gólt lőni a hazai együttes, mely a meccs hajrájában elsősorban a rohamokra öszpontosított. Ebből húzott hasznot a lévai Vidra, aki a fellazult védelembe behatolva a 89.percben adott mattot a Duna-partiaknak. G.: 10. Chmelo, 89. Vidra. Jv.: Valko, sárga lap: Zlatohlávek, Spal, ill. Gonda, Pavlík, 450 néző. KOMÁROM: Tóth–Šupka, Zlatohlávek, Otočka, Kamendy, Matúš, Spal, Nagy Jenő (74. Poruba), Batla (36. Lakatoš), Krupník, Uzola. LEVICE: Straka–Megyesi, Gonda, Jenes, Tužinský, Kubala, Pavlík, Chmelo, T. Kuťka (57. Ťuťuris), Vidra (90. Švec), Havran (88. Víg).

* Dolné Vestenice–Púchov B         4:0 (2:0)

Nem volt egy súlycsoportban a két vetélytárs, a minden tekintetben jobb hazaiak súlyos vereséget mértek a szomszédvár kollektívájára. G.: 7. B. Krajčo, 34. és 58. Kočiš, 46. Masný. Jv.: Barczi, sárga lap: Kočiš, ill. Hrehuš, 450 néző.

* Nové Zámky–Myjava/Turá Lúka         2:2 (1:1)

Annak ellenére, hogy jobbára a hazaiak irányították a játékot, s két ízben is vezetésre álltak, a vendégeknek sikerült pontot zsákmányolniuk a Nyitra-parti stadionban. Az első félidőben Sepeši góljára két perc elteltével Mička válaszolt. Szünet után Mlynár ismét előnyhöz juttatta övéit, ám a végjátékban Michalovič megszerezte az egy pontot értő találatot. G.: 16. Sepeši, 46. Mlynár, ill. 18. Mička, 86. Michalovič. Jv.: Marinčák, sárga lap: Černý, 200 néző. NOVÉ ZÁMKY: Rybánsky–Orosi, Döme, Hamar, Andrášik (90. Hlavačka), Horňáček, Mach, Sebestyéni, R. Sepeši, Spišský (27. Mlynár), Trnka.

* Neded–Lednické Rovne         0:2 (0:0)

A sereghajtó negyediek ezúttal sem tudtak hazai pályán elrugaszkodni a végekről. A jó képességű vendégek a félidei pihenő után kerekedtek felül, előbb Holeščák, majd Grendel talált Praj hálójába. G.: 55. Holeščák, 78. Grendel. Jv.: Frič, sárgalap: Bajza, 350 néző. FC NEDED: Praj–Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. Bombicz T., I. Jedinák (46. Král), Semanko (80. Vlčan), Pčola, Ölvecký.

* Trnava B–Zlaté Moravce         3:2 (2:1)

Gólzáporos találkozón győzött a nagyszombati Spartak fakócsapata, mely főleg jobb helyzetkihasználásának köszönhetően kényszerítette térdre az aranyosmarótiakat. G.: 23. Novotný, 35. Heteš, 63. Nádaský, ill. 24. és 62. Vondra. Jv.: Divéky, sárga lap: Heteš, ill. Dudáš, Farkaš, Piaček, 250 néző.

Štúrovo–Lapáš         1:1 (1:1)

A párkányi mérkőzésről külön tudósításban számolunk be olvasóinknak.

1.         D. Vestenice         13         9         2         2         24:9         29

2.         Lapáš         13         8         3         2         24:10         27

3.         Levice         13         7         4         2         23:8         25

4.         Štúrovo      13         7         4         2         21:14         25

5.         Led. Rovne         13         7         3         3         27:15         24

6.         Nemšová    13         6         2         5         17:18         20)

7.         FC ViOn 13         5         4         4         19:17         19

8.         Komárno    13         6         1         6         18:21         19

9.         Topoľčany 13         5         3         5         19:15         18

10.         Myjava/T. Lúka         13         5         2         6         16:14         17

11.         J. Bohunice         13         5         0         8         11:16         15

12.         Púchov B    13         2         7         4         15:18         13

13.         Trnava B    13         3         2         8         13:24         11

14.         N. Zámky         13         2         4         7         12:24         10

15.         Bánovce      13         2         3         8         6:25         9

16.         Neded         13         1         4         8         8:25         7

A bajnokság végén a Komárno csapatától 3 pontot levonnak!