III. LIGA, Nyugati csoport , 11. forduló

* Neded–
Topoľčany 0:2 (0:1)
A vendégek kapusának, Prajnak rengeteg védeni valója akadt a találkozón, melyen a mátyusföldiek képtelenek voltak a nagytapolcsányiak hálójába találni.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

* Neded–

A vendégek kapusának, Prajnak rengeteg védeni valója akadt a találkozón, melyen a mátyusföldiek képtelenek voltak a nagytapolcsányiak hálójába találni. Az első félidőben Nemčický kezdte a gólgyártást, fordulás után Mucha állította be a végeredményt. Megérdemelten nyertek a vendégek. G.: 25. Nemčický, 58. Mucha. Jv.: Petríček, sárga lap: Černáček, ill. Tóth, 320 néző. NEDED: Praj–Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák (85. M. Mrllák), Semanko, I. Jedinák (80. Vlčan), Bombicz T., Ölvecký, Král (57. Pčola).

*Trnava B–

Púchov B 0:4 (0:2)

A két élvonalbeli klub tartalékcsapata nem volt egy súlycsoportban. A minden alakzatban képzettebb játékosokkal rendelkező vendégek megsemmisítő vereséget mértek a nagyszombatiak fakócsapatára. G.: 35. P. Vavrík (11-esből), 42. és 60. Bakoš, 90. Škorvánek. Jv.: Farkaš, sárga lap: Konečný, Heteš, 100 néző.

Nové Zámky–

J. Bohunice 1:0 (0:0)

A találkozóról külön tudósításban számolunk be olvasóinknak.

*Dolné Vestenice–

Levice 2:1 (0:0)

Az élvonalban tanyázó lévaiak már a 4. percben vezetést szerezhettek volna, ám Jenes büntetőjét Jurenka hárította. Egy perc elteltével tíz főre fogyatkoztak a vendégek. A vendéglátók sokáig képtelenek voltak emberfölényüket góllá érlelni. Szünet után nagy meglepetésre a lévai Kubala kezdte a gólgyártást, a találkozó hajrájában azonban Árgyusi két találatának köszönhetően fordítani tudtak a hazaiak. G.: 76. és 86. Árgyusi, ill. 57. Kubala. Jv.: Gábor, sárga lap: Zimmer, Masný, Árgyusi, ill. Gonda, piros lap : 5. Golian (Léva). LEVICE: Straka – Megyesi, Golian, Chmelo, Gonda, Jenes, Pavlík, Kubala, Havran, Vidra (86. Kuťka), Tužinský (80. Švec).

*Nemšová–

Myjava/Turá Lúka 1:0 (0:0)

Nagy küzdelemben szereztek értékes 3 pontot a hazaiak. G.: 68. Ďuriš. Jv.: Tóth, sárga lap: Kresánek, ill. Raček.

*Štúrovo–

Bánovce 4:0 (2:0)

Egykapuztak a párkányiak, akik már a 13. percben kétgólos előnyre tettek szert. Elsősorban Bábsky volt elemében. Szünet után növelték előnyüket Peter Ančic védencei, akik, ha belövik gólhelyzeteiket, nagyobb arányban is nyerhettek volna. G.: 9. és 13. Bábsky, 49. Mišicák, 75. Smatana. Jv:  Zsebi, sárga lap: Igaz, Pristach, 400 néző. ŠTÚROVO: Prochászka (81. Novota)–Urbán, Marsal, Smatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik, Kamas (60. Balázs K.), Gajan, Mišicák (75. Koscelník), Bábsky.

*Komárno–

L. Rovne 1:2 (1:2)

Rosszul indult a hazaiak számára az összecsapás, hiszen még a mérkőzés kezdetét megelőző bemelegítésnél megsérült Pletzner, a komáromiak tartalékkapusa. Neki az első számú hálóőrt, Šutlákot kellett volna ezen a találkozón helyettesítenie... Végül is a fiatal, tapasztalatlan Tóth őrizte a „violák“ hálóját. A gyors kontrákkal kísérletező vendégek az első 20 percben Grendel révén kétgólos előnyre tettek szert. Nagy Jenő ugyan szépített, ám egyenlítésre már nem futotta a hazaiak erejéből. G.: 34. Nagy, ill. 10. és 19. Grendel. Jv.: Peťovský, sárga lap: Krupník, ill. Meliš, Bajza, Bagin, Holeščák. KOMÁRNO: Tóth_Kökényesi, Otočka, Zlatohlávek, Spál, Kamendy, Matúš, Krupník, Kučera (28. Batla), Uzola (75. Lakatoš).

*Lapáš–

FC ViOn 1:0 (1:0)

Büntetőből szerzett góllal győzött a mezőny lapási újonca. G.: 31. Rebra (11-esből).

1.         D. Vestenice         11         8         1         2         20:9         25

2.         Lapáš         11         7         2         2         21:8         23

3.         Štúrovo      11         7         2         2         20:13         23

4.         Levice         11         5         4         2         17:8         19

5.         FC ViOn 11         5         4         2         15:11         19

6.         Nemšová    11         6         1         4         16:13         19

7.         Led. Rovne         11         5         3         3         20:15         18

8.         Myjava/T. Lúka         11         5         1         5         13:9         16

9.         Komárno    11         5         1         5         15:18         16

10.         Topoľčany 11         3         3         5         15:13         12

11.         Púchov B    11         2         6         3         15:14         12

12.         J. Bohunice         11         4         0         7         8:14         12

13.         Nové Zámky         11         2         3         6         10:17         9

14.         Trnava B    11         2         2         7         9:20         8

15.         Neded         11         1         4         6         7:20         7

16.         Bánovce      11         2         1         8         5:24         7