Fortuna Liga: feljutottak a besztercebányaiak, változik a DAC programja az EKL-rájátszásban
2022. május 18. 18:20
A döntés hátterében az áll, hogy az élvonalban szereplő szerediek nem kapták meg az induláshoz szükséges lincencet a következő szezonra, a klub pedig nem fellebbezett a döntés ellen, így a szezon végén búcsúzik az élvonaltól.
A szerediek így nem indulhatnak az Európa-konferencialigáért kiírt rájátszásban, ezáltal pedig változik a DAC programja is: a sárga-kékek nem a 7. trencsénieket, hanem a 8. helyen végző liptószentmiklósiakat vagy nagymihályiakat fogadják a MOL Arénában jövő kedden, a rájátszás elődöntőjében. A másik ágon Žilina–Trenčín párharc lesz.
A besztercebányaiaknak eredetileg az aranyosmarótiakkal kellett volna osztályozót játszaniuk. A döntés értelmében utóbbi csapat megőrzi élvonalbeli tagságát.
Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.