Fel, támadás!

Ordítani vagy fordítani? Ha az ellenfél 3:0-ra vezet a félidőben, még nincs veszve semmi. Nem hiszik? ĺme, a Focitipp összeállítása néhány emlékezetes „futballfeltámadásról”.
Fagyos szentek
Szombaton délután csoda történt a southamtoni St. Mary’s stadionban. Úgy kezdődött, hogy a 45.

Ordítani vagy fordítani? Ha az ellenfél 3:0-ra vezet a félidőben, még nincs veszve semmi. Nem hiszik? ĺme, a Focitipp összeállítása néhány emlékezetes „futballfeltámadásról”.

Fagyos szentek

Szombaton délután csoda történt a southamtoni St. Mary’s stadionban. Úgy kezdődött, hogy a 45. percben Quashi belőtte a büntetőt, s ezzel a hazaiak 3:0-ra vezettek a Leeds ellen. Nem volt ekkor boldogabb ember a világon, mint a southamptoni szurkoló, rá is zendített a tribün, „Oh, when the Saints go marching in… (Amikor a Szentek masíroznak)”, énekelte a lelátó apraja-nagyja, és gúnyosan méregették a leedsi szektort. Egészen a 71. percig. A Leeds ugyanis szépített, az ég pedig elsötétült a St. Mary’s felett (a leedsiek szerint éppen fordítva), és következett egy gyilkos negyedóra. Az addig boldogan óbégató southamptoniak delejes tekintettel bámultak maguk elé, a végén pedig nem akartak hinni az eredményjelző táblának: a Leeds ugyanis 15 perc leforgása alatt 4:3-ra fordított.

A leedsi szurkolóknak utoljára nyolc éve, 1997 november 8-án volt részük hasonló élményben. Akkor hazai pályán, az Elland Roadon fogadták a Derby Countyt, és 33 percnyi játék után 0:3 volt az állás, csapatuk azonban nem adta fel, s nem csupán egyenlített, hanem az utolsó percben a győztes gólt is megszerezte: 4:3!

Ugyancsak most szombaton a skót ligában a Hibernian az első félidő után 2:0-ra vezetett a Falkirk ellen, a vége mégis 2:3 lett; a skót negyedosztályban pedig az East Fife-nak nem volt elég a kétgólos vezetés a Stenhousemuir ellen: 2:3 (2:0).

Feltámadás angol módra

Az első hasonló hőstettet az Everton hajtotta végre 1904-ben a Tottenham vendégeként: 0:5-ös félidő után a végeredmény 5:5 lett. Érdekes bejegyzést találhatunk a Charlton krónikáiban is: 1957-ben a Huddersfield elleni meccs 28. percében már 1:5 volt az állás, ráadásul a 15. perctől emberhátrányban játszottak. De jött Johnny Summers, öt gólt vágott, és a vége: 7:5 a Charlton javára.

1993-ban az angol másodosztályban a Swindon félórányi játék után 1:4-es vesztésre állt odahaza a Birmingham City ellen, de a meccset végül 6:4-re megnyerték. Ugyanabban a szezonban osztályozót játszhattak az első ligáért a Leicester ellen: 78 ezer néző előtt a Wembley-ben már 3:0-ra is vezettek, de a Leicester egyenlített, s végül Bodin büntetője döntött a Swindon javára.

Szegény Tottenham

Hogy a meccs 90 percig tart, azt talán a Tottenham hívei tudják a legjobban. Hogy miért?

l 1960. dec. 3.: Tottenham–Burnley, 4:0-s féldiő után 4:4.

l 1966. márc. 19.: Tottenham–Aston Villa, 50. percnyi játék után 5:1, a vége 5:5.

l 2001. szept. 29.: Tottenham–Manchester Utd., 3:0 a félidőben, a végén 3:5.

l 2004. február 22.: Tottenham–Leicester, az emberhátrányban játszó vendégek 3:1-ről fordítottak 3:4-re, a végén legalább pontot mentett a Spurs: 4:4.

l 2004. február 4., FA-kupa: Tottenham–ManCity, 3:0 a félidőben, a vége 3:4, pedig a City emberhátrányban játszott.

Persze, azért nem mindig engedi ki kezéből a győzelmet a Tottenham: 1960-ban 10:1-re vezetett a félidőben a Crewe ellen, a vége pedig (bár nehezen hihető) hazai győzelem lett: 13:2.

Bajnokok Ligája

Emlékezhetünk egy legendás mérkőzésre 1993/94-ből: a Werder Bremen az Anderlechtet fogadta, és a 66. percig 0:3 volt az állás – innen fordítottak a brémaiak 5:3-ra! Talán ezért volt az, hogy amikor a következő csoportmeccsükön otthon fogadták a Portót, és a félidőben 0:2-es vesztésre álltak, a közönség nem fütyült, a játékosok sem pánikoltak, majd a hajrában fordítunk, gondolták, de elszámolták magukat: a vége 0:5 lett.

A 2000/2001-es kiírásban a Deportivo La Coruna a Paris St. Germaint fogadta, és a vendégek (Leroy és Okocha góljaival) már 3:0-ra vezettek. Mit sem ért. Jött Pandiani, és egy őrült hajrával 4:3-ra fordított a Depor.

Világbajnokság

Az Everton pályáján, a Goodison Parkban játszották az 1966-os vb negyeddöntőjét: Észak-Korea már 3:0-ra vezetett Portugália ellen, csakhogy az ellenfélnél ott volt egy Eusébio nevű futballzseni, aki a második játékrészben 4 gólt lőtt, és a portugálok végül 0:3-as félidő után 5:3-ra nyertek.

Hasonló bravúr nem sikerült Amerikai Szamoa válogatottjának a 2002-es világbajnokságot megelőző selejtezők során, az ausztrálok ellen: a meccs előtt még fogadkoztak, a szünetben már kevésbé, a végén pedig szóhoz sem jutottak. Balszerencsés meccs lett volna? A végeredmény: Amerikai Szamoa–Ausztrália 0:31 (a félidőben 0:16). (gj)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?