Duplázott a Bayern

Pozsony. Az AC Milan futbalistái három nappal a Bajnoki ligájának a megszerzése után ismét ünnepelhettek: megnyerték az Olasz Kupát. Németországban duplázott a Bayern, a bajnoki cím mellé a kupát is megszerezte.
FRANCIAORSZÁG. Harmadszor szerezte meg a története során az Auxerre a Francia Kupát.

FRANCIAORSZÁG. Harmadszor szerezte meg a története során az Auxerre a Francia Kupát. Párizsban az utolsó negyedórában fordított az Auxerre és ősszel az UEFA Kupában indulhat. Auxerre–Paris SG 2:1, góllövők: Cisse (77.), Boumsong (89.), illetve Leal (21.).

NÉMETORSZÁG. A Bayern ismét bebizonyította, hogy ebben az idényben Németországban a legjobb: a Bundesliga-győzelem után diadalmaskodott a Német Kupában is. Mégpedig fennállása során tizenegyedszer. A Berlinben több mint hetvenezer néző előtt lejátszott mérkőzésen már a tizedik percben eldőlt a meccs, mivel a Bayern ekkor már két góllal vezett. Bayern–Kaiserslautern 3:1, góllövők: Ballack (3., 10. – 11-esből), Pizarro (50.), illetve Klose (80.).OLASZORSZÁG. Az AC Milan újabb sikert könyvelt el: megnyerte az Olasz Kupát. Az első meccsen az AS Roma hazai pályán 4:1-re kikapott. Ezért inkább a rómiaik irányították a visszavágót és a második félidő folymán két góllal vezettek. Végül azonban 2:2 lett a vége és a Milan 36 év után ismét olasz kupagyőztes lett. AC Milan–AS Roma 2:2, góllövők: Rivaldo (65.), Inzaghi (90., illetve Totti (56., 64.).

SPANYOLORSZÁG. Lehet, hogy a bajnoki címébe fog kerülni a Real- nak a Vigo elleni döntetlen. A 36. fordulóból: Real Madrid–Vigo 1:1, góllövők: Raul (67.), ill. Mosztovoj (36.).

CSEHORSZÁG – 30. forduló: Blšany–Teplice 0:1; Bohemians–St.Město 1:2; Hradec–Č. Budějovice 2:1; Jablonec–Brno 4:1; Olomouc– Slavia 0:2, Zlín–Sparta 2:1; Příbram– Liberec 1:1, Žižkov–Ostrava 1:1.

1. Sparta 30 20 5 5 51:17 65

2. Slavia 30 18 10 2 65:19 64

3. Žižkov 30 14 8 8 38:33 50

4. Liberec 30 14 8 8 43:36 50

5. Ostrava 30 13 6 11 41:38 45

6. Teplice 30 13 6 11 33:32 45

7. Zlín 30 11 9 10 34:41 42

8. St.Město 30 11 7 12 39:40 40