Čechmánek százados lett

Az orosz csatár tizennegyedik gólját ütötte az idei évadban, ezzel a legeredményesebb játékos.

Roman Čechmánek, a Los Angeles Kings kapusa a Nashville ellen jubiláltČTK-felvételAtlanta. Nagy csatában, hosszabbításban győzött az Atlanta Thrashers jégkorongcsapata, amely az NHL szerdai játéknapján a Boston Bruins gárdáját fogadta, és Ilja Kovalcsuk találatával 5:4-re nyert.

Az orosz csatár tizennegyedik gólját ütötte az idei évadban, ezzel a legeredményesebb játékos. A Boston továbbra is vezet az Északkeleti-csoportban, de megszakad négy mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata. Hazai közönsége előtt, Kip Brennan, Sean Avery és Michael Cammalleri góljaival 3:0-ra győzött a Los Angeles Kings. A Nashville Predators elleni siker több szempontból is jelentősnek mondható. Egyrészt a Ragadozók zsinórban három győzelem után buktak el, a hazai kapus, Roman Čechmánek pedig NHL-pályafutása századik győzelmét aratta, s huszonharmadszor nem kapott gólt.

Eredmények: NEW JERSEY–BUFFALO 4:1 (1:0, 3:0, 0:1), gólütők: Gomez, Pandolfo, Gionta, Madden, illetve Briere; PITTSBURGH–MINNESOTA 2:6 (0:3, 0:1, 2:2), g.: Kosztopoulosz, Malone, illetve Laaksonen 2, Žoltoks, Gáborík, Daigle, Dupuis; ATLANTA–BOSTON 5:4, hosszabbítás után (2:2, 1:2, 1:0 – 1:0), g.: Petrovický, Cowan, Kozlov, Aubin, Kovalcsuk, illetve Jillson, Lapointe, Murray, Rolston; FLORIDA–NY ISLANDERS 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), g.: Horton, illetve Hunter 2, Timander, Bates; DETROIT–COLUMBUS 5:1 (2:0, 2:0, 1:1), g.: Draper, Hull 2, Holmstrőm, Thomas, illetve Sanderson; DALLAS–ANAHEIM 3:3, hosszabbítás után (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0), g.: Modano, Arnott, Klemm, illetve McDonald 2, Sýkora; PHOENIX–ST. LOUIS 5:4 (1:1, 3:2, 1:1), g.: Savage 2, Taffe, Doan 2, illetve, Drake, Johnson, Pronger, Mellanby; LOS ANGELES–NASHVILLE 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), g.: Avery, Cammalleri, Brennan. (tasr, o-o)