Balszerencsés DAC-döntetlen

A 25. fordulóval folytatódott a II. labdarúgóliga küzdelemsorozata. Vágsellyén sokáig vezetett a DAC a feljutásra pályázó Ličartovce ellen, ám 94. percben egyenlítettek a vendégek. Meglepetésre a szenciek csak döntetleneztek a sereghajtó Veľké Leváre csapatával.

DAC–LIČARTOVCE 1:1 (0:0). Góllövők: Goljan (48.), ill. Kaminský (94.). Játékvezető: Tomčík, 836 néző. Sárga lap: J. Ďurica, Čajka, ill. R. Tomko, Majoroš. A fegyelmi büntetéssel sújtott dunaszerdahelyiek ezúttal a vágsellyei Duslo-stadionban fogadták ellenfelüket. A feljutásra pályázó keletiek az első félidőben nem sok vizet zavartak. A 7. percben M. Kozák éles szögből leadott lövését Krakovský estében szögletre mentette. A 16. percben Loj pontos átadását Goljan a 16-os vonalán ügyesen lekezelte, jól irányzott lövése a lécről a kapu mögé pattant. Négy perccel később az ötösön őrző nélkül maradt Sárkány lyukat rúgott. A 30. percben Guza elöl mentettek a licsérdi védők. A vendégek jobbára távoli lövésekkel kísérleteztek, ezeket Čajka rendre hárította. Fordulás után vezetést szerzett a DAC. A 48. percben Straka Gabor mesterien tálalt Goljan elé, aki a védőket faképnél hagyva tizennégy méterről talált Jakubech hálójába. A 69. percben Guza fejese centiméterekkel kerülte el a bal felső sarkat. A folytatásban Čajka bizonytalan kifutásai borzolták a szurkolók kedélyeit. A vendégek trénere cserékkel igyekezett javítani védencei eredményességén, igyekezetét végül is siker koronázta. Már javában túlóráztak a csapatok (94.), amikor egy kapu előtti kavarodásból Kaminský ollózva a léc alá küldte a labdát. A licsérdiek szerencsével szerzett pontja azonban nem törte meg a DAC immár tíz fordulón át őrzött tavaszi veretlenségi sorozatát. A DAC összeállítása: Čajka–Guza, Loj, J. Ďurica–Buka, Straka G (89. Majoroš), Lengyel, Goljan, Sárkány (80. Štros)–M. Kozák, Šimček (71. Privarčák). (ái)

PREŠOV–RIM. SOBOTA 2:1 (1:0). Góllövők: Jakubko (2.), Adam (84. – 11-esből), ill. Kubala (90.). Játékvezető: Richtárik, 283 néző. Sárga lap: Adam, ill. Ádám, Staňo, Kudlík. Az eperjesiek már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést. A továbbiakban a játék képe kiegyenlítődött, mindkét gárda több helyzetet is kihagyott.

TOPOĽČANY–SLOVAN B 2:4 (1:1). Góllövők: Panis (45.), Géci (67.), ill. Hesek 3 (9., 58., 89.), Jurko (90.). Játékvezető: Straka, 450 néző. A nagy meleg ellenére mindkét csapat támadó szellemben futballozott, a második játékrészben a Slovan B diktálta az iramot, s megérdemelten győzött.

SENICA–FC NITRA 1:0 (0:0). Góllövő: Benko (78.). Játékvezető: Fízeľ, 350 néző. Sárga lap: Stanický, Dančík, ill. Uhrík, Kušpál, Ferenczy. A közepes iramú mérkőzésen végig a nyitraiak voltak az aktívabbak.

DUBOVÁ–PODBREZOVÁ 1:2 (0:1). Góllövők: Turňa (56.), ill. Voroňák (31.), Lešták (66. – 11-esből). Játékvezető: Smolák, 882 néző. Sárga lap: Hurík, ill. Hanák, Lešták. Piros lap: Kuzma (Dubová). Két hazai helyzet után meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést. Az első játékrész végén Kuzma kapott piros lapot, de Ladislav Molnár védencei tíz emberrel is egyenlíteni tudtak. A vendégek győztes gólja 11-esből született.

HUMENNÉ–ČAŇA 1:0 (1:0). Góllövő: Ondík (30.). Játékvezető: Brendza, 400 néző. Sárga lap: Micio, ill. Kundra. Az egész mérkőzésen a hazaiak játszottak fölényben.

B. BYSTRICA–DEVĺN 2:0 (2:0). Góllövők: Vyskoč (13.), Bartoš (20.). Játékvezető: Ligocký, 550 néző. Sárga lap. Tóth, ill. Marko, Majerník, Santai. Rászolgáltak a győzelemre a besztercebányaiak.

SENEC–V. LEVÁRE 1:1 (1:1). Góllövők: Lukáč (22.), ill. Belovič (45.). Játékvezető: Hádek, 328 néző. Sárga lap: Novotný, ill. Angelovič, Fábry. A hazaiak nem bírtak az elszántan küzdő vendégekkel.