Válsághelyzet Komáromban

Komárom. Már a futball jövője a tét Komáromban. A pénzszűkében lévő KFC futballistái a III. liga hetedik fordulója előtt azt fontolgatták, a válsághelyzetre való tekintettel nem lépnek pályára a nagytapolcsányiak ellen. Végülis győzött a józan ész, elmaradt a focibojkott.

A KFC fiatal játékosai (csíkos mezben) fordulás után erőnléti hiányosságokkal küzdöttekMilan Drozd felvételeEnnek ellenére maradt minden a régiben. Azaz a biztos kiesőként számon tartott komáromiak a mezőny egyetlen csapataként ezúttal sem szereztek pontot, s egyre nagyobb hátrányba kerülnek riválisaikkal szemben. A párharc első félidejében a zömmel ifistákat felvonultató vendéglátók képesek voltak lépést tartani a rutinos vendégekkel. Egy ízben a védők gyűrűjéből kimozduló Jozefík előtt a 16-os vonalon vészhelyzetben tisztázott Jánoš, a Topoľčany kapusa. Szünet után már érződött a vendégek erőnléti- és magaslati fölénye. A nagytapolcsányiak első találatát a 67. percben az őrző nélkül maradt M. Mucha szerezte, aki Teplanský átadásából volt eredményes. A 75. percben a hazai Kozáčik elleni kirívó szabálytalanságot a játékvezető nem észlelte, csupán a társak figyelmezetése után szakította félbe a játékot. A sértettet cserélni kellett. A 85. percben újabb szarvashibát vétett a sípmester. Herko kapus technikai szabálysértéséért a szabályok értelmében csupán közvetett szabadrúgás járt volna. A nagytapolcsányi Buday egyből kapura célzott, a labda a hálóban landolt. A hazaiak nagy megrökönyödésére azonban a bíró habozás nélkül gólt ítélt.

KOMÁRNO–TOPOĽČANY 0:2 (0:0). Gólszerzők: M. Mucha (67.), Buday (85.). Sárga lap: Meleg, Kökényesi, Kapusňák. Játékvezető: Kráľovič, 100 néző. KOMÁRNO: Herko–Kapusňák (88. Brúder), Meleg, Slatina, Sklenář, Kökényesi, Ham (67. Agg), Kozáčik (75. Kürthy), Richtárik, Bagin, Jozefík).