Vakvágányon a Loki

Kassa. Az egykor szebb napokat látott Hernád-parti vasutascsapat a kiesőjelöltek zónájának közvetlen közelében tanyázik, így minden pontra óriási szüksége van az őszi sereghajtónak.

Kassa. Az egykor szebb napokat látott Hernád-parti vasutascsapat a kiesőjelöltek zónájának közvetlen közelében tanyázik, így minden pontra óriási szüksége van az őszi sereghajtónak. Két kéttel ezelőtt hazai pályán buktak nagyot a kassaiak, a folytatásban Jozef Vlčej edző tanítványai nagy meglepetésre a nagykaposiak otthonában diadalmaskodtak. A kassaiak tegnap délelőtt a listavezető varannóiakat fogadták. Már jóval az összecsapás kezdete előtt megszaporodtak a ráncok a vendéglátók szakvezetőjének homlokán. Történt ugyanis, hogy szezon közben lelécelt a csapat legeredményesebb góllövője, Pačinda, akit menedzsere „tiltott el” a játéktól. A védelemből hiányzott a sérüléssel bajlódó Koper, a középpályás alakzatból kiesett a lapok miatt kényszerpihenőre szorult Jakab. De a kezdőtizenegy további három játékosát sem tudta pályára küldeni, így összesen hat alapemberét kellett nélkülöznie. Az ificsapatból behívott labdarúgókkal igyekezett a tréner pótolni a hiányzókat, ám a tapasztalatlan fiatalok még nem tudtak lépést tartani a Bukocel rutinos labdarúgóival. Az első gólhelyzet a hazaiak előtt adódott. Suchý, a vendégek kapusa kiejtette kezéből a labdát, Kocsis azonban kihagyta a ziccert. A folytatásban a hazaiak hálóőrének, Kovaliknak akadt dolga. Röviddel az első félidő lefújása előtt szögletrúgáshoz jutottak a varannóiak, a kapu elé beívelt labdából a lesipuskás Hajdúch húzott hasznot. A vezető találat felvillanyozta az éllovas játékosait. Az 55. percben Homoľa folytatta a gólgyártást, majd Kovalík kapus gyermeteg hibáját Palenčík a 69. percben góllal büntette. A 77. percben Béreš állította be a párharc végeredményét. Egyébként a Vranov megérdemelten zsákmányolt három pontot a Csermely-völgyi stadionban. Lokomotíva Košice–Bukocel Vranov 1:1 (0:1). Gólok: 77. Béreš, ill. 44. Hajdúch, 55. Homoľa, 69. Palenčík. A mérkőzést 200 néző előtt Kožuško vezette. Sárga lap: Matta (Vranov). Lokomotíva: Kovalík–Erdélyi–Béreš, Marinčák, Pillár–Roth (63. Duráň), Tököly, Račák, Janočko-Vlčej (68. Lukács), Kocsis (77. Golenya). (kk, ái)