Újra elemében volt a Horváth-legénység

Királyfiakarcsa. A dunaszerdahelyi területi bajnokság I. osztályának második helyén tanyázó hazaiak a hét végén a csallóközcsütörtökieket fogadták. A mérkőzés előtt egyetlen kérdés foglalkoztatta a vendéglátókat: tartani tudják-e a lépést az éllovas csallóközkürtiekkel?

Pollák Pálra (sötét mezben), a hazaiak gólerős csapatkapitányára nagyon odafigyelnek az ellenfél védőiFogas Ferenc felvételeA hazaiak, szurkolóik nagy örömére, már az első félidő végén megkapták kérdésükre a választ, hiszen a csapatok 3:0-ás királyfiakarcsai vezetéssel vonultak az öltözőkbe. A Horváth-legénység megérdemelten szerezte meg a vezetést Mórocz Mihály jóvoltából. Egy kidolgozott támadás végén, a jobb oldalról érkezett beadás átszállt a kapus felett, amit Mórocz, a félidő derekán, könyörtelenül bevágott a léc alá. Három perccel később a hazaiak gólfelelőse ismét betalált – a változatosság kedvéért ezúttal fejesgólnak tapsolhatott a közönség. A vendégek továbbra sem adták fel, hajtottak, küzdöttek, de csupán a helyzetekig jutottak el. A hazaiak kapusa elemében volt, lehetetlen volt túljárni az eszén. A vendégek sorsa a 37. percben pecsételődött meg. Egy kapu előtti kavarodás után Pollák eszmélt a leggyorsabban, aki megszerezte a mérkőzés harmadik találatát. A második játékrészt Mórocz nélkül folytatták a vendéglátók. Lágyéksérüléssel bajlódik a csatár, ezért döntöttek pihentetése mellett. Háromgólos előnyük tudatában takaréklángra kapcsoltak, ezzel teret adva a vendégeknek. Túlságosan is visszavettek a tempóból, hiszen egyórányi játék után, Szabó úgy szlalomozott végig a pályán, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, egyéni akciója végén a jobb hosszú sarokban kötött ki a labda. Felcsillant a remény a vendégek előtt, de Lelkes gyorsan megnyugtatta a kedélyeket. Hét perccel később egy ritkán látható szépségdíjas csukafejessel növelte a hazaiak előnyét. A színvonalas mérkőzés utolsó perceiben már mindkét csapat megbékélt az eredménnyel. A vendégek egyébként ĺró kényszerű kiválása után emberhátrányban fejezték be a mérkőzést. A hazaiak fejben már a jövő heti rangadóra készülhettek, hiszen a listavezető csallóközkürtiek otthonában lépnek pályára.

KRÁĽOVIČOVE KRAČANY–ŠTVRTOK NA OSTROVE 4:1 (3:0). Góllövők: Mórocz (26., 29.), Pollák (37.), Lelkes (67.), ill. Szabó (60.). Sárga lapok: Lelkes, ill ĺró. Piros lap: ĺró. Játékvezető: Petrovits, 200 néző.

KRÁĽ. KRAČANY: Fenes–Csáder, Mórocs, Fekete, Viszkocs, Mórocz M. (Kausitz), Sus Cs. (Balázs), Hodossy (Sus Sz.), Pollák, Horváth, Lelkes. Edző: Horváth László. ŠTVRTOK N/O: Mikóczi–Szobolics, Čeliga, Hromada Z. (ĺró), Varga (Marczell), Szabó, Hromada L., Mészáros, Kakas, Csicsmara, Müller (Kállay). Edző: Kállay Tamás. (kb)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Horváth László (Kráľ. Kračany): „Az eredménnyel, mely egyébként hízelgő számunkra, tökéletesen elégedett vagyok. Az első játékrészben példás volt a helyzetkihasználásunk. Kapusunk jó napot fogott ki, szinte mindent megfogott. Azt is észleltem, hogy helyenként döcögött a gépezet, ami abból adódik,hogy sok a sérült és sok az eltiltott játékosunk. Ennek ellenére megnyugtató, hogy mennyire összetartó csapat a miénk: kíváló a csapatszellem és a győzni akarás.”

Kállay Tamás (Štvrtok n/O.): „Ezt a mérkőzést az első félidőben vesztettük el. Későn tudtam meg, hogy egyik védőnk éjjelezett, és jelentős hibák írhatók a számlájára. Egy korrekt mérkőzésen az ellenfélnek volt egy fergeteges húsz perce, ami alatt eldőlt a mérkőzés. Színvonalas mérkőzésen maradtunk alul, de nem vagyunk elkeseredve. Tovább folytatjuk a megkezdett munkát.” (kb)