Továbbjutott, de nem villogott a DAC

Szakolca |

Meglett a kötelező továbbjutás a DAC számára a labdarúgó Slovnaft Cup 4. fordulójában: a sárga-kékek nem nyújtottak lehengerlő teljesítményt, de végül 2:0-ra nyertek az V. ligában szereplő Radimov ellen.

Az ötödik ligában éllovas Radimov számára ez óriási mérkőzés volt: a szakolcai stadionban 2215 néző gyűlt össze a jeles alkalomból.

A dunaszerdahelyieknél minimális változás volt az összeállításban a bajnokikhoz képest: a védelem bal oldalán Šimčák kapott helyett, kezdő volt a már egészséges Ronan és a Fortuna Ligában az utóbbi időben kevesebbet játszó Taiwo és Divkovic is.

Az első félidőben hasonló volt a játék, mint a DAC korábbi meccsein a védekező felfogású ellenfelekkel szemben: a sárga-kékek mezőnyfölényben játszottak, de hiányzott az a szikra, amelynek hatására a fölényből ziccerek, a ziccerekből pedig gólok lesznek. Volt próbálkozása az elején Taiwónak, később Ramireznek, de az ötödik ligás ellenfél állta a sarat.

A 40. percben kapura lőttek a hazaiak, és bár Šebesta lövését Jedlička védte, a hazai közönség boldogan tapsolt. A DAC is kicsit megélénkült, előbb Divkovic lövését, majd Kružliak fejesét védte a hazai Krakovský kapus.

A szünetben Peter Hyballa vezetőedző Taiwo helyett Vida Kristophert küldte pályára, és még egy perc sem telt el a második játékrészből, amikor a másik Vida, Máté eresztett meg távolról egy jó lövést, amit Krakovský csak nehezen védett. Hyballa üvöltve hívta a kapu mögött melegítő Davist, aki az 52. percben be is állt Šimčák helyett.

A DAC beívelésekkel vagy rövid passzokkal próbálkozott, hiányoztak a lövések, a szívós hazai védők pedig valahogy mindig útját állták a labdának. A 64: percben véget ért a DAC kínlódása: Vida Kristopher ívelte be a labdát a jobb oldalról, és Ramirez a hálóba fejelt – 0:1. Negyedórával később újból gólt szereztek a vendégek: Fábry ívelt be egy szögletet, Beszkorovajnij pedig a legjobb ütemben érkezett, fejese védhetetlen volt – 0:2. Az ukrán hátvédnek ez volt az első gólja tétmeccsen a DAC színeiben. Az utolsó percekben még a csereként beállt Čmelíknek volt egy jó lövési lehetősége, de a kapu fölé bombázott.

A sárga-kékek bejutottak a kupa legjobb 16 csapata közé, de erre a teljesítményükre nem lehetnek büszkék, miközben a hazaiakat vastaps jutalmazta.