Szinte egy fillérjük sincs

Dunaszerdahely. A napokban futott be a városi alapiskolákat fenntartó helyi önkormányzat számlájára az a pótlólagos költségvetési dotáció, amelyből az iskoláknak át kellene vészelniük az év végéig hátralevő időszakot.

Dunaszerdahely. A napokban futott be a városi alapiskolákat fenntartó helyi önkormányzat számlájára az a pótlólagos költségvetési dotáció, amelyből az iskoláknak át kellene vészelniük az év végéig hátralevő időszakot. Az átutalt 2,6 millió korona azonban – úgy, ahogyan jött – a napokban csaknem el is fogyott, hiszen ebből fizették ki az elmaradt gáz-, víz, villany- és telefondíjakat.

A téli időszak beköszönte előtt az ország többi településéhez hasonlóan Dunaszerdahelyen is nagyon szorult helyzetben vannak az iskolák, hiszen a fűtési idény kezdetén szinte egy fillérjük sincs. A város vezetésének eltökélt szándéka, hogy az iskolákat nem zárják be. Végszükség esetén még „hitelre” is működtetik őket, oly módon, hogy a város a jövő évi költségvetésből utólag törlesztené az iskolák és óvodák 2003-ból maradt rezsiköltségeit. Ehhez, természetesen, a villany-, hő- és gázszolgáltató jóindulatára és türelmére lenne szükség, ami az év eddigi hónapjaiban szerencsére nem hiányzott. December végéig legalább hárommillió korona kellene, hogy – minimális kiadások mellett – működhessenek az iskolák. Év elejétől teljesen megkurtították a kiadásokat, a városi hivatal döntése értelmében pénzt gyakorlatilag csak az említett szolgáltatásokkal kapcsolatos kiadások fedezésére fordíthattak. A városnak idén így is több mint másfél milliót kellett költenie a hét alapiskolára és a tizenegy óvodára, hiszen az állam a szükségesnél közel tízmillió koronával kevesebbet juttatott a dunaszerdahelyi oktatásügyi intézményeknek. Október közepére újra kiürül az iskolák kasszája. Ilyen aggasztó helyzetben hívta össze tanácskozásra a városi képviselő-testület oktatásügyi szakbizottsága az iskolaigazgatókat, hogy megvitassák a teendőket, és közösen keressék a megoldást. A gyér részvétel miatt azonban az ülés elmaradt, miután a meghívott igazgatók közül csak négyen jelentek meg, sőt, a bizottság is foghíjas volt. Akadt, aki kimentette magát, volt, aki betegség miatt maradt távol, s olyan is, aki elnézte az időpontot. A bizottság elnöke, Hozák Margaréta városi képviselő – miután elnapolta az ülést – úgy látta jónak, hogy haladéktalanul intézkedjen. Az oktatásügyi bizottság tagjai az elkövetkező napokban felkeresik az igazgatókat, tájékozódnak a pontos helyzetről, és közösen próbálnak kiutat találni. A szakbizottság elmaradt ülését október 21-re hívta össze a testület elnöke.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?